Dawka alternatywnego soulu zabrzmi w "Ceglanej"

2020-02-19 12:00:00(ost. akt: 2020-02-19 09:10:26)

Autor zdjęcia: Milena Krzykała

Kinga i Karolina Pruś (soul/alternative/R'n'B) wyruszają w trasę "Lepiej 'Kłębek' Niż Wcale"! Promując swoją debiutancką płytę odwiedzą m. in. Mrągowo.
KiK to bliźniaczki o odmiennych temperamentach, które łączy wspólny talent i pasja do muzyki. Mając za sobą sukcesy w wielu projektach, postanowiły tworzyć muzykę najbliższą swoim sercom. Obrazowe i intrygujące teksty, oprawione są muzyką będącą wypadkową fascynacji soulem, szeroko pojętą alternatywą. Kinga i Karolina, wraz ze swoim zespołem, mają już za sobą m.in. zwycięstwo w Pif Paff Festiwal, co umożliwiło im nagranie części materiału na debiutancką płytę. Ich muzykę doceniły również siostry Przybysz zasiadające w jury konkursu Discovered by Good Time Radio, przyznając Kindze i Karolinie II miejsce w kategorii "R'N'B-Soul-Blues-Alternative"

- Jesteśmy siostrami. Ten fakt mimo, iż brzmi normalnie, nam tej normalności nie dodał. Powstałyśmy 9 października 1990 roku. Wtedy powstał też wielki szaszor, który mamy wrażenie przygasa tylko chwilami, kiedy śpimy. Dzięki rodzinie gramy i śpiewamy. Dodatkowo jedna rzecz sprawiła, że tworzymy. To ta cholerna rutyna, która u nas polegała na możliwości codziennego przyglądania się swojemu obliczu w twarzy obok - mówią o sobie.

Co można znaleźć na debiutanckiej płycie? - Zbiór piosenek o tym, co widujemy codziennie. O nas, nam tak dobrze znanych i o tym co fajnie byłoby poznać. Opowiadamy o miłości, która bolała, o szczęściach w nieszczęsnych czasach wchodzenia w świat, w którym przestałyśmy być ‚,patrz jakie to słodkie, siostry śpiewają’’, tylko kobietami.
Lata prac nad warsztatem, skończone szkoły, umiejętności wokalne i instrumentalne. Gramy z świetnymi muzykami. Oni to dopiero mają umiejętności… Jest jeszcze coś. Z jakichś idących z wnętrza pobudek chcemy się pochwalić. Tym jak radzimy sobie z tym jakie jesteśmy i jak to ogarniamy dzisiaj. Jak wszystko staje się piękne i proste, kiedy to możesz komuś zagrać prosto w twarz. Podzielić na pół, albo na więcej, w zależności ile osób słucha - opisują artystki.

Koncert odbędzie się 23 lutego o godz. 19.00 w mrągowskim klubie "Ceglana".

org.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5