Karambol na Warszawskiej. Seria zdarzeń drogowych na drogach powiatu mrągowskiego. Przyczyną m.in. alkohol [ZDJĘCIA]

2020-02-12 15:57:39 (ost. akt: 2020-02-19 12:48:04)
Kierowca tego pojazdu "wydmuachał" 1,8 promila...

Kierowca tego pojazdu "wydmuachał" 1,8 promila...

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W poniedziałek i wtorek na drogach powiatu mrągowskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych. Niestety w dwóch przyczyną był m.in. spożywany przez kierowców alkohol.
Do pierwszego zdarzenia doszło w poniedziałek, 10 lutego ok. godz. 21.00 na trasie Mrągowo - Karwie. - Kierujący pojazdem marki Scania chcąc ominąć przebiegającą przez jezdnię sarnę uderzył w przydrożne drzewo - mówi asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. W efekcie samochód przewrócił się na drogę, zagradzając całą szerokość drogi. - Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia udzielili rannym pierwszej pomocy. Zatamowali również wyciek paliwa i płynów eksploatacyjnych oraz odłączyli akumulator. W trakcie działań droga przez 3 godziny była zablokowana - informuje mł. kpt. Marcin Kordek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie. W akcji ratowniczej uczestniczyły 3 zastępy JRG Mrągowo, OSP Grabowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

Obrazek w tresci

fot. asp. Mariusz Krzyszkowski, KP PSP w Mrągowie
Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną

12 lutego ok. godz. 14.00 na trasie Mikołajki - Woźnice kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście motocyklista nie odniósł żadnych obrażeń. Uszkodzeniu uległa jedynie jego "maszyna". Kierujący był trzeźwy. Na miejscu pracowali m.in. strażacy z OSP Woźnice i OSP Mikołajki.

Obrazek w tresci

fot. OSP Woźnice
Motocyklista na szczęście wyszedł ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu

Tego samego dnia przed godziną 16.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło na trasie Mojtyny - Nawiady. - Kierowca Suzuki Swift na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, a następnie wjechał w drzewo - relacjonuje Dorota Kulig.

Obrazek w tresci

fot. KPP Mrągowo
Zdarzenie wyglądało groźnie...

Mężczyznę zakleszczonego w pojeździe wydobyto i przetransportowano do szpitala. Tam okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśnili prawdopodobną przyczynę zdarzenia. - Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalono, że nie miał prawa jazdy, bo nigdy takich uprawnień nie zdobył - dodaje Kulig

Do kolejnego zdarzenia doszło dziesięć minut później na ulicy Warszawskiej w Mrągowie. Tam kierowca citroena najechał na tył poprzedzającego go forda, a ten siłą uderzenia został wepchnięty na opla, a ten na volkswagena, który uderzył w inny pojazd. Podczas interwencji policjanci sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia i wtedy okazało się, że sprawca kolizji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.
- W konsekwencji za spowodowanie kolizji mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 złotych i zatrzymano mu prawo jazdy - informuje rzeczniczka mrągowskiej policji.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą za złamanie przepisów prawa. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

car


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. www #2867396 | 83.9.*.* 12 lut 2020 20:47

    Kierowca ciężarówki chciał ominąć sarnę ? Śmiechu warte. Lepiej niech od razu powie, co robił, że zjechał z drogi.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5