Jazzmani zabiorą słuchaczy w unikalną podróż

2020-02-06 18:00:00 (ost. akt: 2020-02-06 12:18:05)
Muzycy zaprezentują utwory z nadchodzącej płyty

Muzycy zaprezentują utwory z nadchodzącej płyty

Autor zdjęcia: archiwum Organizatora

Confusion Project powraca do "Ceglanej". Trio jazzowe wyrusza w trasę zapowiadającą nadchodzący album (jesień 2020) oraz kontynuuje promocję ostatniego.
Nowe, niepublikowane utwory zostaną wykonane przedpremierowo razem z utworami z poprzednich płyt zespołu. Koncert odbędzie się w niedzielę 9 lutego 2020 w o godz. 19.00 w mrągowskiej restauracji "Ceglana".

Na ogólny wyraz muzyki Confusion Project składają się niebanalne, rozbudowane kompozycje czerpiące z szerokiej palety stylistyk oraz wspólne dążenie muzyków do tego, aby zachować w swojej grze balans między błyskotliwością i humorem, a subtelnością i intymnością. Podstawową ambicją zespołu jest ukazanie muzyki jazz-fusion w świeżej, zwiewnej, tryskającej pomysłami odsłonie. I niejednokrotnie udawało im się tą ambicję spełnić.

6 kwietnia 2018 roku została wydana płyta koncepcyjna trio jazzowego Confusion Project – „Primal”. Jest to trzecia płyta zespołu po debiucie „How to Steal a Piano?” oraz drugim krążku „The Future Starts Now”.

Płyta „Primal” to jeden utwór ilustracyjny podzielony na rozdziały. Jest to monolog głównego bohatera, o którym zespół opowiada muzyką. Usłyszeć można w nim tętniące życiem lasy, szumiące potoki, świeży, górski wiatr jak i mozolną wspinaczkę nagrodzoną pięknymi pejzażami. Tworząc album, zespół miał nadzieję, że słuchacz wcieli się w głównego bohatera suity i przeżyje tą podróż na swój unikalny sposób.

Skład zespołu: Michał Ciesielski – fortepian, Piotr Gierszewski – gitara basowa, Adam Golicki – perkusja.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5