Orkiestra czerwonych serc zagra na rekord?

2020-01-11 18:00:00 (ost. akt: 2020-01-11 18:32:37)
Wolontariusze postarają się o pobicie kolejnych rekordów

Wolontariusze postarają się o pobicie kolejnych rekordów

Autor zdjęcia: CK Kłobuk Mikołajki

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia w na ulicach polskich (i nie tylko) miast, miasteczek i wsi zaroi się od wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w powiecie mrągowskim.
Na "naszym" terenie oficjalnie zarejestrowano trzy sztaby 28. Finału - w Mrągowie, Mikołajkach i Pieckach.

Dwanaście miesięcy temu sztab w Mrągowie zebrał prawie 90 tysięcy złotych, bijąc swój rekord z 2018. W tym roku od rana na ulicach Mrągowa, Sorkwit i okolicznych miejscowości o jeszcze lepszy wynik postara się ponad 200 wolontariuszy uzbrojonych w 120 puszek. Ponad 100 kolejnych będzie pracowało przy finałowych wydarzeniach. - Kwestujących zobaczymy w dniu finału, w takich miejscowościach jak: Sorkwity, Kozłowo, Rybno, Warpuny, Zyndaki, Dłużec, Boże. Tradycyjnie w mrągowskim sztabie są również wolontariusze z Wilkowa, czyli spoza powiatu - mówi Robert Wróbel, Szef Sztabu. W artystycznej części finału (sala widowiskowa/CKiT) zaprezentują się przedszkolaki, uczniowie szkół, grupy artystyczne, soliści i zespoły, młodsi i starsi... czyli BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!!! Początek o godz. 12.00. Występy przeplatane będą licytacjami. Odbędzie się również orkiestrowy kiermasz Biblioteki Miejskiej oraz kiermasz ciast Mrągowskiego Uniwersytetu III Wieku (w holu CKiT). Wieczorem nie zabraknie tradycyjnego "Światełka do nieba". O godz. 19.00 w restauracji "Ceglana" wystąpi dziewięciu komików ze swoimi standupowymi programami.

Spontaniczną imprezę z tej okazji szykują też mrągowskie morsy. O godz. 11.00 zapraszają chętnych na plac straży pożarnej przy ul. Oficerskiej, skąd wystartuje IV Bieg do Przerębla. Uczestnicy pobiegną promenadą do Ekomariny. Tam odbędzie się kąpiel morsów i charytatywny piknik przy ognisku.


W Mikołajkach rok temu zebrano ok. 35 tys. zł. Jak będzie w tym roku? Od godz. 9. w Hali Sportowej odbędzie się X Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy Bez Napinki”, organizowany przez MKS Kłobuk Mikołajki. Ale główne wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy tradycyjnie będą miały miejsce w Centrum Kultury Kłobuk. Od godz. 15.30 na scenie wystąpią uczniowie ze szkół gminnych, Roman Tkaczyk,Three Generations, Seventy Seven i Aniołki Magnusa. W programie nie zabraknie też oczywiście licytacji i zbiórki na rzecz zwierząt. Będzie też nowość. - Światełko do nieba w tym roku będzie wyjątkowe, ponieważ... będzie laserowe. Wizualny spektakl, na którym nie ucierpią zwierzęta oraz coś nowego w historii naszego orkiestrowego grania - poinformowali Organizatorzy. Szefem Sztabu w Mikołajkach jest Justyna Kucharczyk.

Wielka Orkiestra po raz kolejny zagra też w Pieckach. Do tej pory wolontariusze grali dla sztabu w Rucianym - Nidzie. W 2019 roku zebrali ponad 8 tysięcy. Tym razem postanowili jednak zalożyć swój własny sztab przy Gminnym Ośrodku Kultury. Na jego czele stanęła Justyna Bzura - Niksa. W bloku artystycznym zaprezentują się m.in.: zespół Wibramfon, wokaliści z GOKSiR i ze Szkoły Podstawowej w Pieckach, zespoły Pieckowianie, Mazurski Ton, Kontrakt. Początek o godz. 13.50. Wcześniej o godz. 12.00 zaplanowano seans filmowy - "Toy Story 4" dla dzieci, a juz po bloku artystycznym przewidziany także seans dla starszych uczestników finału - "Kronika świąteczna". Natomiast już o godz. 10.30 na plaży w Ostrowie Pieckowskim będzie można spotkać morsów.

W Sorkwitach, jak co roku w zbiórkę pieniędzy włączyła się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza i strażacy z miejscowej jednostki OSP. Rok temu udało im się zebrać 1500 złotych (z puszek). W najbliższą niedzielę od godz. 10.00 w remizie w Sorkwitach znów zagości WOŚP. Swój program na ten dzień przygotował też Ginny Ośrodek Kultury.


"Wiatr w żagle" - to hasło przyświecające najbliższej edycji WOŚP. Pieniądze będą zbierane dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 12 stycznia 2020 roku.

Wojciech Caruk


28. Finał WOŚP w Mrągowie:

PROGRAM:
11.00 - Orkiestra Dęta Mrongovia
Schola Vocale
Harcerska Akademia Muzyczna
Zumba Power Fit
Warsztaty Terapii Zajęciowej
Mrągowskie Przedszkola: Kubuś, Stokrotka i Bajka
Zespół Shanty - Kuzyni Neptuna
Solistki z SP nr 1: Weronika Szewczak i Magdalena Nysztal
Grupa Biesiadna Mrągowskiego Uniwersytetu III – go Wieku
Państwowa Szkoła Muzyczna w Mrągowie
Kawałek Mrągowa
15.15 LICYTACJA
Studio Wokalne SUKCES
16. 30 LICYTACJA
Dziecięcy Teatr Ruchu KOSTKA
Grupy taneczne z MDK:
Hip – Hopki, Hip – Hop Kids, Smyki, Family Squad
Grupy taneczne z CKiT:
Mini Flow, Młodsze Flow, Flow, Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, Dragons Steps
OKOŁO 18.30 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Serduszko wstępu – 5 zł

19.00 - Stand Up w "Ceglanej"; cegiełka dla WOŚP - 20 zł

28. Finał WOŚP w Mikołajkach:
9.00 - X Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy Bez Napinki” (hala sportowa)
15.30 - uczniowie ze szkół gminnych
Roman Tkaczyk
Three Generations
Seventy Seven
Aniołki Magnusa
Światełko do nieba


28. Finał WOSP w Pieckach:

10. 30 - morsowanie plaża w Ostrowie Pieckowskim, ognisko i gorąca herbata w domu kultury
12.00 - projekcja filmu "Toy Story 4"
13.50 - Happu Kids
grupa breakdance Mrągowo
przedstawienie podopiecznych ŚDS w Pieckach
piosenki z pokazywaniem
Intro
14.40 - Akcja Licytacja - Główna
Wibramfon
wokaliści GOK
Folk Kapela
Solistki SP Piecki wraz z przedszkolakami ze "Słonecznego Zakątka"
Pieckowianie
Piosenki z jasełek w wykonaniu uczniów z SP Piecki Filia w Krutyni
Mazurski Ton
Kontrakt
18.00 - projekcja filmu "Kronika świąteczna"
W programie również: pierwsza pomoc, licytacja po każdym wystapieniu, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, pyszne ciasta ciepła zupa

28. Finał WOŚP w GOK SORKWITY:
GODZ. 10.00 -15.00
WARSZTATY PLASTYCZNE, LOTERIA FANTOWA, GRY PLANSZOWE, ANIMACJE DLA DZIECI, ROZGRYWKI SZACHOWE
GODZ. 12.00: LICYTACJA

PLAŻA W SORKWITACH:
GODZ.14.00 - WIELKIE MORSOWANIE DLA WOŚP


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5