Młodzi fotografowie pokazali imprezowe oblicze miasta [GALERIA]

2019-11-29 14:00:00(ost. akt: 2019-11-29 11:22:11)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

22 listopada otwarto wystawę fotografii "Coolturalnie przez Mrągowo". Młodzi twórcy podsumowali w ten sposób tegoroczny sezon kulturalny.
Na fotograficznym papierze uwiecznione zostały takie imprezy, jak m.in: Dni Mrągowa, Mazurska Noc Kabaretowa, Piknik Country, Mazurski Festiwal Operowy Belcanto czy Festiwal Weselnych Przebojów. Autorami fotografii jest młodzież uczestnicząca w warsztatach fotografii reportażowej zorganizowanych przez bibliotekę. Na wystawie można podziwiać prace Amelii Biedki, Dominiki Pauli Brodzik, Amelii Daszkiewicz, Krzysztofa Durki, Magdy Hury, Julii Kaczmarczyk, Marii Krasowskiej, Aleksandry Kruszewskiej, Zuzanny Pogorzelskiej, Kuby Staszczuka, Grzegorza Zawrotnego oraz Anidy Keller i prowadzącego warsztaty Waldemara Bzury. - To było dla mnie ciekawe doświadczenie. Inaczej fotografuje się przyrodę, a inaczej ludzi i imprezy. To była dla mnie odskocznia od przyrody. Jednak przy takiej fotografii jest potrzebny refleks, który też przydaje się przy fotografowaniu natury. Również trzeba złapać odpowiedni moment. Artyści na scenie się poruszają i trzeba wyczekać odpowiednie ujęcie. Komuś się włosy ciekawie zakręcą. Pan burmistrz polewa szampana - mamy go. Ciesze się i dziękuję za możliwość pracy z młodzieżą. Na pewno nie odmówię nigdy, jeśli zostanę poproszony o pomoc przy kontynuacji tych warsztatów. A wiem, że są takie plany - zdradza Waldemar Bzura.

Młodzież nie kryła zadowolenia z efektu swoich działań. - To było dla nas naprawdę wielkie przeżycie. Ja nie zdawałam nigdy sobie sprawy, że aż tyle dzieje się w mieście. Dopiero dzięki tym warsztatom mogłam być na wszystkich imprezach i świetnie się bawić. Praca w tym gronie była prawdziwą przyjemnością - mówi Maria Krasowska, autorka zdjęć. - To nie była tylko zabawa. Niejednokrotnie wracało się późno do domu. Rano trzeba było wstać, przejrzeć zdjęcia, obrobić je. Na koniec wakacji obliczyliśmy, że każdy z nas zrobił po kilka tysięcy zdjęć. Więc mimo dobrej zabawy to nie było wcale takie łatwe - dodaje inna uczestniczka warsztatów, Amelia Daszkiewicz.

Projekt "Coolturalnie przez Mrągowo" był dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasto Mrągowo.

Wojciech Caruk


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5