Mrągowscy tancerze w czołówce "Ostrowskiego Stylu"

2019-11-25 13:56:45 (ost. akt: 2019-11-25 11:39:46)

Autor zdjęcia: MDK Mrągowo

23 listopada Ostrów Mazowiecka skupiła ponad 300 tancerzy z całej Polski tańczących hip hop. Mrągowo na ogólnopolskich zawodach "Ostrowski Styl" godnie reprezentowali tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury: Michalina "Misia" Janecka, Asia Maliniewicz, Klaudia Świąć, Marcel Murach, Hela Rakowska, Magda Borowska, Paulina Rakowska, Weronika Borawska, Gosia Chorążewicz, Gabrysia Jędrzejczyk, Oliwia Król, Róża Merkler, Malwina Patejuk, Nikola Cichowska i Martyna "Tina" Gnoza.
Tym razem tancerze pojechali na freestyle battle i w każdej kategorii wiekowej odnieśli sukcesy i wrócili z medalem. Znaleźć się w TOP 16 na ponad 100 tancerzy w danej kategorii było już wielkim osiągnięciem.

Do 11 lat 3 miejsce zajęła Klaudia Świąć a Michalina Janecka i Hela Rakowska znalazły się w TOP 16. W kategorii 12-15 lat w TOP 16 znalazła się Magda Borowska. W kategorii 16 lat i więcej 3 miejsce wywalczyła Martyna Gnoza -Tina.
Pozostali tancerze zaprezentowali również wysoki poziom swoich umiejętności i jesteśmy z wszystkich bardzo dumni.

Były to bardzo duże zawody, na które zjechali tancerze z całej Polski. Zajęcia z tancerzami, którzy pojechali na zawody prowadzą w Młodzieżowym Domu Kultury Ewa Gnoza i Maciek Sheva Mołdoch. Uczestnicy trenują dwa razy w tygodniu ale z chęcią przychodzą na dodatkowe spotkania. Na chwilę obecną mamy tancerzy, którzy reprezentują wysoki poziom swoich umiejętności i są finalistami wielu ogólnopolskich zawodów, na których znają już ekipę z Mrągowa i to bardzo cieszy. Ale jest to efekt wieloletniej pracy nad sobą i rozwoju pasji. Wyjazd o 5.30 rano nie jest dla nich straszny, gdy chodzi o taniec. Każde zawody to poświęcenie kilkunastu godzin a czasem dwóch dni, aby wrócić nie tylko z sukcesem, ale również nowym doświadczeniem i wieloma emocjami. Taniec w MDK to już historia bowiem wielu tancerzy chodzi na zajęcia od kilku, a nawet kilkunastu lat. To świadczy o ogromnym zaangażowaniu dzieci i ich rodziców. Gratulujemy wszystkim tancerzom i życzymy dalszych sukcesów. Najpiękniejszym sukcesem jest jednak robienie tego co się kocha i zadowolenie z siebie samego, gdy schodzi się ze sceny.

Ewa Gnoza


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5