Malarstwo w motocyklowym otoczeniu

2019-08-23 18:52:58 (ost. akt: 2019-08-23 19:12:03)

Autor zdjęcia: Dariusz Kruk

Motocykliści z mrągowskiego stowarzyszenia motocyklowego KRUK chcą korzystać z niedawno zagospodarowanego klubu, ale też dzielić się nim z innymi. Stąd pomysł na wystawę prac lokalnego artysty - Jana Żdańca.
Artysta urodził się osiemdziesiąt parę lat temu w Starej Wsi na Lubelszczyźnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, a po odbyciu służby wojskowej w Mrągowie, osiadł tu na stałe. Od 1997 roku jest na emeryturze. To pozwoliło mu rozwinąć swoją pasję. Uprawia malarstwo olejne i akwarelę, a głównymi tematami jego prac są pejzaże i portrety. Interesuje się także fotografią oraz filmem amatorskim.

Jan Żdaniec pełnił funkcję kierownika kulturalno-oświatowego w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym w Mrągowie. Zajmował się także dekorowaniem wystaw sklepowych, malarstwem ściennym i malarstwem na płótnie. Brał udział w licznych lokalnych i wojewódzkich konkursach, plenerach i wystawach twórczości amatorskiej, m.in. w ramach Wojewódzkich Przeglądów Plastyki Nieprofesjonalnej w Mrągowie. W 2007 roku otrzymał nagrodę Rady Miejskiej w Mrągowie za popularyzację amatorskiego ruchu artystycznego.

Wernisaż wystawy "Pejzaże i portrety" odbędzie się w sobotę 24 sierpnia w Mrągowskiej Przystani Motocyklowej przy ul. Chopina 7. Początek o godz. 16.

Organizatorzy

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5