Zapraszamy na Belcanto

2019-07-19 08:00:00(ost. akt: 2019-07-19 12:22:44)

Autor zdjęcia: organizator

20 lipca o godzinie 20. zapraszamy do amfiteatru na koncert finałowy najbardziej rozrywkowego festiwalu operowego w Polsce! Już po raz czwarty będziemy uczestniczyć w uroczystej gali Mazurskiego Festiwalu Operowego „Belcanto”.
Pomysł festiwalu powstał w 2016 roku z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom Mrągowa, jak i licznie przebywającym w mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie. Inicjatorem festiwalu jest Fundacja na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki.

Wydarzenie to zapierające dech w piersiach plenerowe widowisko muzyczno – multimedialne, które dostarczy widzom niezapomnianych wrażeń!

W tym roku odbywa się czwarta edycja. 20 lipca w amfiteatrze nad jeziorem Czos wystąpią śpiewacy światowych scen operowych, m.in.: Natalizia Carone (sopran), Katarzyna Zając – Caban (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Claudio Rocchi (tenor, uczeń Maestro Luciano Pavarottiego), Piotr Wołosz (bas) oraz Olsztyński Chór Bel Canto. Artyści wykonają najbardziej znane utwory z oper, musicali i filmów, a zaproszone gwiazdy muzyki pop zaśpiewają z nimi specjalnie zaaranżowane na tę okazję utwory.

— Usłyszymy nie tylko klasyczne arie, ale też znane i lubiane utwory z gatunku muzyki rozrywkowej — deklarują organizatorzy. — Do udziału w koncercie zaprosiliśmy między innymi włoskiego rapera Master Enjoy. Na gości czekają liczne niespodzianki.

Artystom akompaniować będzie orkiestra symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej, a galę poprowadzi znany, wybitny olsztynianin Jan Połowianiuk.

Wydarzenie według własnego scenariusza wyreżyseruje dysponująca niezwykłym wyczuciem scenicznym Magdalena Wołosz.

masz


Bilety już od 50 zł dostępne na www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy oraz w kasie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.
Dostępne również bilety VIP, które są jednocześnie zaproszeniem na uroczysty bankiet z artystami po gali.
Więcej informacji: www.facebook.com/festiwalbelcanto


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5