Do kogo trafi Błękitna Wstęga Jeziora Czos? Regaty już w ten weekend!

2019-06-24 20:37:20(ost. akt: 2019-06-24 20:41:00)

Autor zdjęcia: MTR Czos

Rywalizacja o tytuł zwycięzcy Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 wkracza w decydującą fazę. Z okazji tegorocznych Dni Mrągowa 29 czerwca odbędą się III eliminacje ŻGP Mrągowa – Anek Cup. To już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.
Zawody zostaną przeprowadzone w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, Mariner 600, Open oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 4 wyścigów

Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że 10 najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się pod koniec sierpnia na łodziach Mariner 600. Po 2 eliminacjach możliwość startu w finale we wszystkich kategoriach wciąż pozostaje sprawą otwartą, lecz skuteczne pływanie w najbliższych regatach może niektórych zawodników przybliżyć do awansu i ostatecznej rywalizacji.

Podczas sobotnich regat będziemy również świadkami dodatkowej rywalizacji o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie. – Wyścig o błękitną wstęgę wpisał się już do tradycji naszych żeglarskich zmagań. Tym razem nie będzie jednak liczony do punktacji w cyklu, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym. Czy tym razem którejś łódce uda się wyprzedzić katamaran? – zastanawia się Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w mrągowskiej Ekomarinie od godziny 8.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na after party, które odbędzie się hotelu Anek – miejscu słynącym z legendarnej gościnności dla wszystkich żeglarzy. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego powinno nastąpić tuż po godzinie 12.00.

– Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to cykl imprez sprawdzony i uznany przez żeglarzy z całej Polski. W tym sezonie odnowiliśmy nieco formułę by przyciągnąć także nowych śmiałków. Zapraszamy również do skorzystania z oferty przygotowanej z okazji Dni Mrągowa. Koncert Natalii Nykiel, Grzegorza Hyżego, Festiwal Smaków Food Trucków czy Holi Festiwal Święto Kolorów. To będzie weekend pełen atrakcji – dodaje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia.

Program regat:
9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Ekomarina Mrągowo
11.00 Uroczyste otwarcie regat – Ekomarina Mrągowo – molo
11.10 Odprawa sterników – Ekomarina Mrągowo – molo
12.00 Start do regat
19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, afterparty – Hotel Anek

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5