Eklektyczny koncert na Placu Unii Europejskiej

2019-03-31 18:32:44(ost. akt: 2019-04-01 13:34:53)

Autor zdjęcia: organizator

Majówka na Placu Unii Europejskiej zapowiada się niezwykle ciekawie. Jej organizatorzy zapraszają 10 maja na koncert, którego zwieńczeniem bedzie występ zespołu Fisheclectic.
Trzon grupy FISHECLECTIC tworzy małżeństwo Joanna i Łukasz Kopczyńscy. Duet ten zadebiutował w roku 2012 płytą „Wejdź” tematycznie inspirowaną „Pieśnią nad pieśniami”, następnie w roku 2015 ukazała się płyta „Biorę ciebie”. „Jeszcze nie znikaj” jest ich trzecim autorskim albumem zawierającym 13 kompozycji w języku polskim i angielskim.

Jak wskazuje nazwa zespołu, muzyka jest eklektyczna, różnorodna, łącząc ciepłe brzmienia akustyczne (skrzypiec, mandoli, mandoliny i kontrabasu) i brzmienia elektroniczne rodem z lat 80. Goszcząc w „Markomani” w radiowej trójce Kopczyńscy wyznali Markowi Sierockiemu, że mają „muzyczne ADHD”, które ich rozpiera.

Joanna jest również liderką zespołu MU 24/7, a Łukasz wokalistą, multiinstrumentalista, kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Od lat współpracujący z zespołem TGD oraz Mate.O akustycznie, grając na skrzypcach elektrycznych i mandolinie. Swoją przygodę muzyczną Łukasz zaczynał jako lider i wokalista zespołów rockowych El Shaddai i Porcelana. Skomponował muzykę do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i kina offowego, m. in. „Pępek” i „Mały Książę”.

WSTĘP WOLNY


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5