Zrobiła zakupy na cudzy rachunek

2019-03-12 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-12 13:17:38)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: sxc.hu

MRĄGOWO\\\ Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie kilku płatności znalezioną kartą płatniczą. Sprawczyni odpowie teraz za popełnienie przestępstwa.
Z nieszczęścia mieszkanki Mrągowa skorzystała inna kobieta, która znalazła zgubę na chodniku w pobliżu sądu. Zamiast kartę oddać, niemal natychmiast zaczęła opłacać swoje zakupy w pobliskim markecie na cudzy koszt.

— Sprawczyni korzystając ze znalezionej karty dokonała kilku transakcji, kupując m.in. alkohol, papierosy i artykuły spożywcze. Piąta tego typu płatność została odrzucona przez terminal płatniczy — mówi Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej policji.

Radość kobiety trwała krótko. Właścicielka karty otrzymała SMS-y o dokonywanych płatnościach i wtedy zorientowała się w sytuacji. Natychmiast zablokowała kartę i zawiadomiła policję. Funkcjonariusze skontaktowali się z pracownikami marketu i obejrzeli zapis nagrania z monitoringu, zwracając uwagę na kobietę, która posługiwała się utraconą kartą.

Policjanci zatrzymali podejrzewaną jeszcze tego samego wieczora w jej miejscu zamieszkania. Przy niej funkcjonariusze znaleźli również utraconą wcześniej kartę oraz zakupy. Za przywłaszczenie zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, za kradzież z włamaniem grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

— W przypadku utraty karty z funkcją płatności zbliżeniowych, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Jeśli nie znajdujemy się w pobliżu placówki bankowej, skorzystajmy z aplikacji mobilnej lub zadzwońmy na infolinię. Gdy okaże się jednak, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, zgłośmy to na policję.

źródło: KPP

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. warmiaczka #2696656 | 37.248.*.* 12 mar 2019 22:15

    Moja znajoma zgłosiła podobne wydarzenie - zgubiła kartę przy Biedronce w Olsztynie i poszło się bujać 250 zł- Policja nic nie zrobiła, a wystarczyło sprawdzić monitoring. Logowanie czasowe !

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5