W starostwie stery przejmuje Barbara Kuźmicka-Rogala

2018-11-21 16:07:02(ost. akt: 2018-11-21 20:44:07)
Od lewej wicestarosta Paweł Długoborski, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kossakowski i starosta Barbara Kuźmicka-Rogala

Od lewej wicestarosta Paweł Długoborski, przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kossakowski i starosta Barbara Kuźmicka-Rogala

Autor zdjęcia: Marek Szymański

W środę 21 listopada o godz. 15.30 radny-senior Antoni Karaś otworzył pierwsze posiedzenie Rady Powiatu. Dotychczasowy starosta przyjął ślubowania radnych.
Zaraz po złożeniu przysięgi przez radnych przystapiono do pierwszego głosowania w tej kadencji. W pierwszej kolejności radni musieli wybrać przewodniczącego. Został nim Bogdan Kossakowski.

Tuż po wyborze przewodniczącego radni zaproponowali zmianę porzadku obrad. Kolejną sprawą, nad którą mieli sie pochylić był wybór starosty mrągowskiego. W międzyczasie doszło do symbolicznego gestu - były starosta przekazał prowadzenie obrad nowo wybranemu przewodniczącemu.

Na najważniejsze stanowisko w powiecie padła jedna propozycja. Co prawda zgłoszony został również Grzegorz Maksymow, ale nie wyraził zgody na swoją kandydaturę. Tym samym wiadomo już było, że radni mogą dokonać jednego wyboru, albo go odrzucić. Stało się to pierwsze - stosunkiem głosów 9/8 radna Barbara Kuźmicka-Rogala przejęła stery w starostwie. Na wicestarostę zaproponowała Pawła Długoborskiego, który uzyskał akceptację większości (dziewięciu) radnych. Skład zarządu uzupełnili Beata Więcek, Janusz Alicki i Grzegorz Maksymow.

- Budżet w powiecie nie wygląda ciekawie, ale będę walczyć - skomentowała decyzję radnych Barbara Kuźmicka-Rogala. - Mam nadzieję, że wszyscy radni będą mi pomagać i uda nam się wyprowadzić nasz powiat na prostą.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aga #2628944 | 37.47.*.* 22 lis 2018 11:06

    Mam nadzieję, że ta rada nie będzie się kłócić o stołki tylko pracować. Roboty jest masa, zwłaszcza po "udanych niereformach" oświaty.....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5