Katrina zbiera żniwo. Kuba Kucharski z nagrodą ministra

2018-10-08 07:30:00 (ost. akt: 2018-10-08 06:36:18)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Książka „W uścisku Katriny”, której autorem jest mrągowianin Kuba Kucharski, została nagrodzona na festiwalu w Łodzi.
W sobotę 6 października w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi odbyła się kolejna, jedenasta już edycja Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL, nad którym patronat sprawuje prof. Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal miał na celu wyłonienie profesjonalnych dzieł w pięciu kategoriach, które budują pozytywny wizerunek Polski na świecie i sprzyjają pogłębianiu polskiej tożsamości narodowej. Nagrody przyznawane są w dziedzinie filmu dokumentalnego, książki, programu telewizyjnego, audycji radiowej oraz fotografii.

Pochodzący z Mrągowa Kuba Kucharski, autor książki „W uścisku Katriny”, odebrał III nagrodę w kategorii „Książka podróżnicza roku”. – Jestem bardzo miło zaskoczony, bo absolutnie nie spodziewałem się tej nagrody, tym bardziej, że było tam zgłoszonych wiele cenionych dzieł. Czuję ogromną radość, że książka została doceniona w tak elitarnym i cenionym konkursie – skomentował Kuba Kucharski. – W takich momentach człowiek nabiera poczucia, że to co robi ma sens.

Należałoby też wspomnieć, że „W uścisku Katriny” w lipcu tego roku otrzymała już inną nagrodę. Zwyciężyła w plebiscycie „Najlepsza książka na lato 2018”, organizowanym przez portal granice.pl.

https://m.wm.pl/2018/10/orig/wstaw0-499272.jpg

Kuba Kucharski z III nagrodą w kategorii Książka podróżnicza roku (arch. prywatne)

„W uścisku Katriny” to pierwsza - polska i jedna z nielicznych na świecie - książka o tym jak polscy studenci przetrwali śmiercionośny huragan Katrina w Nowym Orleanie. To bezpośrednia relacja z samego stadionu Superdome, na którym schroniło się 30 tysięcy mieszkańców miasta, którzy nie mieli możliwości ewakuacji. To także zapis zachowań ludzkich w ekstremalnych sytuacjach, z którymi musieli zmierzyć się ludzie na stadionie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5