Ulubieniec Smarzowskiego zagra przed mrągowską publicznością

2018-10-07 16:11:34(ost. akt: 2019-01-19 20:25:43)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego.
Dr Misio gra ostrego rock and rolla „bez przebaczenia". Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie dwie płyty pt: „Młodzi” i „Pogo”, których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff, a najbardziej charakterystycznymi utworami są „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo” czy „Mr. H….”.

Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta pt. „Zmartwychwstaniemy”, której producentem jest Kuba Galiński, znany z produkcji płyt grupy Hey, Ani Dąbrowskiej czy Ani Rusowicz. Trzecią płytę promuje utwór pt. „Pismo”, do którego teledysk zrobił Wojtek Smarzowski (lider zespołu grał w Smarzowskiego w filmach „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń” i obecnie wyświetlanym w kinach "Kler").

Muzycy Dr Misio zagrali niezliczoną ilość koncertów w całej Polsce, od maleńkich klubów po wielkie koncerty plenerowe oraz festiwale, jak Jarocin, Przystanek Woodstock czy Orkiestra Męskie Granie. W Mrągowie pojawią się 16 marca. Koncert odbędzie się w klubie Ceglana, początek o godz. 20.00 (bilety dostępne w klubie).

mat. organizatora2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5