Plaga pijanych kierowców

2018-08-21 08:07:36 (ost. akt: 2018-08-21 08:33:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum

Ostatnie dni na drogach powiatu mrągowskiego minęły niestety pod znakiem pijanych kierowców. Od 16 sierpnia policjanci zatrzymali 8 osób jadących na podwójnym "gazie".
"Alkohol i narkotyki" - pod takim hasłem policja warmińsko - mazurska prowadziła 16 sierpnia kontrole na drogach. Na terenie powiatu mrągowskiego funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 406 kierowców. W efekcie prowadzonych działań 3 z nich straciło prawo jazdy.

Pierwszy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 9.00 na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania alkomatem bezwzględnie wskazał, że 50 - latek miał w swoim organizmie 1 promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy kategorii A, B, a pojazd przekazali trzeźwemu kierowcy.

Tego dnia w stanie nietrzeźwości za kółko audi wsiadł również 42 - latek. Mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. W efekcie czego stracił prawo jazdy kategorii B.

Natomiast ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 40-latek zatrzymany przez policjantów na ulicy Wolności w Mrągowie. Kierowca seata nigdy nie miał prawa jazdy. Nie posiadał też przy sobie obowiązkowych dokumentów, a dodatkowo jego osobówka nie miała ważnych badań technicznych.

Miniony weekend to również plaga pijanych kierowców na naszych drogach.
W sobotę, 18 sierpnia po godzinie 16:00 mrągowscy policjanci interweniowali wobec kierowcy skutera, który przewrócił się na trasie Nawiady - Piecki. Jak ustalili, kierowca stracił panowanie nad jednośladem. A badanie alkomatem wykazało dlaczego. Otóż kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W efekcie zdarzenia mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania, tam okazało się, że nie doznał poważnych obrażeń.

Tego samego dnia po godzinie 19.00 uwagę na siebie zwrócił kierowca audi, który jechał „od lewej do prawej, ścinając zakręty”. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej wydała się przyczyna tych dziwnych manewrów na drodze. 40 - latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Chwilę później policjanci otrzymali informację, że na zakręcie przy drodze na trasie Lembruk - Święta Lipka doszło do zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze, którzy pojechali na wskazane miejsce zastali tam mieszkankę Warszawy. Ustalili, że 27 - latka kierując osobowym oplem na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzyła w drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała 1,7 promila alkoholu w organizmie. 27 - latkę przetransportowano do szpitala, gdzie okazało się, że nie doznała poważnych obrażeń.

W nocy z soboty na niedzielę funkcjonariusze interweniowali wobec kierowcy osobowej mazdy, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Popełnił tym samym wykroczenie i nie mógł kontynuować jazdy.

W niedzielę, 19 sierpnia około godziny 16.00 funkcjonariusze interweniowali wobec mężczyzny, który w Brejdynach osobowym volkswagenem wjechał w ogrodzenie. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Źródło: KPP Mrągowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5