Opera nad jeziorem Czos

2018-07-21 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-21 10:39:39)
Pierwszą odsłoną BELCANTO w Mrągowie był spektakl "Księżniczka Czardasza"

Pierwszą odsłoną BELCANTO w Mrągowie był spektakl "Księżniczka Czardasza"

Autor zdjęcia: Zdzisław Piaskowski

Festiwal Belcanto to jedno z najważniejszych wydarzeń muzyki operowej i kameralnej w naszym kraju. Już niedługo te nietuzinkowe dźwięki popłyną ze sceny mrągowskiego amfiteatru. Na scenie wystąpią najlepsi śpiewacy operowi.
W najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 20:00 odbędzie się Uroczysta Gala Finałowa trzeciej edycji Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO w amfiteatrze nad jeziorem Czos . Wydarzenie to, to wielkie show oparte na muzyce klasycznej i nie tylko — słyszymy od organizatorów. Na ich zaproszenie wystąpią znakomici soliści z całego świata. W trakcie gali rozbrzmiewać będą znane szlagiery opery, operetki, musicalu, filmu, hip hop i muzyki pop w opracowaniu na śpiewaków operowych i orkiestrę symfoniczną. Dla widzów przygotowane zostały liczne niespodzianki. Galę poprowadzi Jan Połowianiuk.
Pomysł Festiwalu powstał w 2016 r. z myślą o umożliwieniu zarówno mieszkańcom jak i licznie przebywającym w naszym mieście turystom obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie, a jego inicjatorem jest Fundacja na Rzecz Kultury i Sztuki AVANGART we współpracy z Miastem Mrągowo oraz Centrum Kultury i Turystyki. Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że muzyka operowa to nie tylko sztuka dla koneserów w smokingach.

Mazurski Festiwal Operowy Belcanto powstał z myślą o umożliwieniu szerokiej publiczności obcowania ze światem opery na najwyższym poziomie artystycznym, tak trudno dostępnym w Polsce.
— Impreza tego typu umożliwia goszczenie znacznej liczby mieszkańców oraz turystów dzięki dużemu i pięknie położonemu obiektowi, jakim jest amfiteatr w Mrągowie nad urokliwym jeziorem Czos — przekonują organizatorzy. Do udziału są zapraszani znakomici śpiewacy operowi, którym akompaniuje orkiestra symfoniczna fundacji Avangart, składająca się z młodych, utalentowanych muzyków.

Ostatniej niedzieli,15 lipca, planowane na mrągowskim molo przedstawienie "Księżniczki Czardasza" Imre Kalmana w reżyserii Michała Lenarcińskiego z powodu deszczu odbyło się na scenie Centrum Kultury i Turystyki. To niewątpliwie jedna z najpopularniejszych i najczęściej wystawianych na światowych scenach operetek w historii. Na scenie wystąpili: Sylvia Varescu – Katarzyna Zając–Caban, Edwin – Dawid Kwieciński, Boni – Łukasz Ratajczak, Stasi – Ewa Spanowska i Feri – Konrad Derlatka. Aktorom towarzyszył Chór Bel Canto z Olsztyna oraz orkiestra symfoniczna fundacji Avangart pod dyrekcją Marty Kosielskiej.

Bilety na Galę dostępne na www.ebilet.pl, w recepcji Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, a także w salonach Empik.

red.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja,ja #2541807 | 213.76.*.* 23 lip 2018 11:55

    Przecież festiwal już był, a nie odbędzie się. Gdzie są zdjęcia i filmiki!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5