Bilans drogowy: cztery zdarzenia w niecałe trzy godziny

2018-07-13 10:20:50(ost. akt: 2018-07-13 10:55:24)

Autor zdjęcia: Roman Olszyński/PSP Mrągowo

W czwartek 12 lipca w ciągu niespełna trzech godzin doszło do czterech zdarzeń na drogach powiatu mrągowskiego. Wszystkim zdarzeniom towarzyszyły opady deszczu w niektórych momentach bardzo intensywne.
Pogorszenie warunków atmosferycznych jeszcze raz pokazało nieprzygotowanie kierowców do takiej aury i skutkowało dużą ilością zdarzeń.

O godz. 12.05 w Starych Kiełbonkach na drodze krajowej 59 samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód.

Kolejne zdarzenie moiiało miejsce o 12.44. W Bagienicach na krajowej "szesnatce" doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem kursowym. W wyniku zdarzenia autobus stanął w poprzek jezdni, a jego przód zawisł nad przydrożnym rowem. W autobusie znajdowało się 12 osób i kierowca. Na szczęście pasażerowie i kierowcy obydwu pojazdów nie zostali poszkodowani. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. Na czas wyciągania autobusu z rowu wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z pojazdu. Autobus został wyciągnięty na jezdnię przy pomocy koparko-ładowarki, a pasażerowie mogli wrócić do niego.
Obrazek w tresci

Kilkanaście minut później, o godz. 12.56 w Pieckach na drodze wojewódzkiej nr 610 samochód osobowy wypadł z drogi i znalazł się na łące w odległości 15 metrów od drogi. Wewnątrz znajdował się kierowca, który został zablokowany w pojeździe przez zniszczone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wydobyli poszkodowanego, który na noszach został przekazany załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego i przewieziony do szpitala.

Czwarte zdarzenie miało miejsce o godz. 14.28. W Rybnnie na drodze wojewódzkiej 600 samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu została uwięziona w pojeździe poprzez uszkodzone elementy konstrukcyjne pojazdu. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego dostali się do osoby poszkodowanej, udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym przypadku ratownicy medyczni stwierdzili konieczność zadysponowania na miejsce śmigłowca LPR, który przewiózł poszkodowaną do szpitala w Olsztynie. Strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania śmigłowca oraz uprzątnęli drogę z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu.

W działaniach przy zdarzeniach drogowych udział brało udział osiem zastępów PSP , dziesięć zastępów OSP , pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego oraz pięć patroli policji.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5