Kolarze wykręcili dobry start sezonu

2018-04-12 16:00:00(ost. akt: 2018-04-12 18:23:09)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Zawodnicy Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego wzięli się na poważnie za tegoroczny sezon. Od drugiej połowy marca wciąż pozostają w drodze, co chwilę dopisując na swe konta kolejne sukcesy. Ostatni miał miejsce 8 kwietnia.
Od samego początku sezonu mrągowianie skupiają się na startach w Pucharze Polski oraz wyścigach z cyklu Małej Ligi XC (prestiżowy cykl organizowany w okolicach Warszawy). Już po pierwszych zawodach było jasne, że forma naszym dopisuje.

Na pierwszy ogień poszedł Józefów, gdzie ekipa MSR pojawiła się 24 marca. W kategorii junior młodszy, Bartosz Samul pokazał prawdziwą klasę i wywalczył srebro (tuż za nim linię mety minął jego kolega - Kacper Taraszkiewicz). W kategorii młodzik solidną porcję doświadczenia zdobyli Nikodem Lewakowski (5. miejsce) i Radosław Parzych (po świetnym początku dały o sobie znać problemy techniczne, przez co ukończył wyścig na 8. miejscu).

Z dobrej strony zaprezentowali się również najmłodsi - Maciej Parzych (4. miejsce, o włos od podium), Maciej Głogowski, Antek Stankiewicz i Wiktor Jakubiak.

Niewiele później mrągowscy, 7 kwietnia, kolarze stawili się w Otwocku. Kategorię żak zdominował - zwłaszcza po niesamowitym finiszu - Maciej Głogowski, natomiast Antek Stankiewicz wywalczył brąz. Wśród juniorów młodszych bezkonkurencyjna okazała się z kolei Małgorzata Głogowska. Ponownie nie zawiedli juniorzy młodsi - Bartosz Samul i Kacper Taraszkiewicz uplasowali się odpowiednio na 1. i 2. stopniu podium.
I nim zdążył opaść kurz po rowerowej konfrontacji w Otwocku, nasi eksperci od "dwóch kółek" rozdzielili się, by walczyć na dwóch frontach. Pierwsi zameldowali się pod Leżajskiem, by stanąć do inauguracyjnego boju w tegorocznej odsłonie Pucharu Polski (imprezie będącej jednocześnie mocno obsadzoną, Ogólnopolską Spartakiadą Młodzieży). Młodsza część szeregów MSR zameldowała się natomiast w Gałkowie, gdzie miejsce miała inauguracja cyklu Mazury MTB.

- Walka była niesamowita - przekonywali "starsi" na klubowym fanpage'u tuż po zakończeniu zawodów. Bo choć poziom rywali był wysoki, to Leżajsk okazał się dla nich i tak bardzo gościnny. Najmilej wyjazd na Podkarpacie wspominać będzie Maciej Głogowski, który zgarnął srebro w kategorii żak. Tuż za podium, na 6. i 7. lokacie, uplasowali się odpowiednio Antek Stankiewicz i Maciej Parzych. Małgorzata Głogowska ukończyła zmagania na 11. miejscu, Nikodem Lewakowski był 32. Silna, 55-osobowa stawka nie przestraszyła i juniorów młodszych. Bartosz Samul i Kacper Taraszkiewicz "wykręcili" 10. i 26. miejsce i szykują się do następnej odsłony Pucharu Polski. Czy są gotowi? Okaże się już w najbliższy weekend w Białymstoku.

Druga grupa podopiecznych MSR, solidnie zaprezentowała swe barwy i we wspomnianym Gałkowie. Lokaty na prestiżowym podium wywalczyli w swych kategoriach Mateusz Giglewicz (2. miejsce), Radosław Parzych (3. miejsce), Karol Polewaczyk (2. miejsce) i Wiktor Jakubiak (2. miejsce). Niewiele brakowało, a na "pudło" wskoczyliby i Oliwier Daszkiewicz, Wiktor Doraczyński oraz Michał Polewaczyk.