Strażackie podsumowanie: to był bardzo spokojny tydzień

2018-02-06 09:40:54 (ost. akt: 2018-02-06 09:55:57)

Autor zdjęcia: Paweł Dykyj/PSP Mrągowo

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego strażacy wyjeżdżali jedynie do czterech zdarzeń.
Dwa z tych zdarzeń to pożary, pozostałe dwa stanowiły tzw. miejscowe zagrożenia. W działaniach brało udział sześć zastępów straży pożarnej w obsadzie 24 strażaków.

29 stycznia
Mrągowo, DK 59 — na obwodnicy miasta doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej biorącym udział w zdarzeniu. Jedna osoba została przewieziona na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli pojazdy, zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz kierowali ruchem wahadłowym. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja

30 stycznia
Mikołajki — strażacy z OSP Mikołajki ugasili płonący silnik napędowy bramy wjazdowej na teren posesji.

31 stycznia
Baranowo, DK 16 — samochód osobowy zjechał do rowu i przewrócił się na bok. Kierowca sam opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy postawili samochód na koła, odłączyli akumulator i przekazali właścicielowi.

Mrągowo — w jednym z obiektów hotelowych na terenie miasta zadziałał system monitoringu pożarowego obiektu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana łyżka pozostawiona na rozgrzanych kamieniach i grzałce pieca sauny. Pożar został ugaszony, a pomieszczenie przewietrzone.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5