Strażackie podsumowanie: to był pracowity tydzień

2018-01-23 10:58:27 (ost. akt: 2018-01-24 07:07:51)
Przy ulicy Przemysłowej w Mrągowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych.

Przy ulicy Przemysłowej w Mrągowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych.

Autor zdjęcia: Paweł Dykyj/KP PSP Mrągowo

W okresie od 15 do 21 stycznia strażacy powiatu mrągowskiego zanotowali trzynaście zdarzeń - cztery pożary, trzy zagrożenia miejscowe i sześć fałszywych alarmów.
W działaniach brało udział 30 zastępów straży pożarnej w obsadzie 104 strażaków.

15 stycznia
Mrągowo – strażacy na prośbę rodziny otwierali drzwi do mieszkania, którego mieszkanka nie odpowiadała na pukanie. Po wejściu do środka osobą tą zajęli się ratownicy medyczni. Po przebadaniu została przewieziona do szpitala.

Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze spowodowany wydobywaniem się pary wodnej.

16 stycznia
Mrągowo – strażacy gasili pożar dachu opuszczonego budynku. Przy pomocy dwóch prądów wody ugasili palące się deski i papę stanowiące pokrycie dachu. Dzięki szybkiemu zauważeniu i sprawnej akcji spaleniu uległo około 9 metrów kw. powierzchni dachu.

Rybno – strażacy OSP w Rybnie ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku wielorodzinnego,

Mrągowo – na ulicy Przemysłowej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratunkowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, zamknęli zawory w zbiorniku LPG pojazdów oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

17 stycznia
Woźnice – na drodze krajowej nr 16 samochód osobowy Nissan Juke uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby. Kierująca opuściła pojazd samodzielnie, natomiast pasażerka została zablokowana w pojeździe. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy zrobili dostęp do poszkodowanej odginając drzwi i udzielili pierwszej pomocy. Po przybyciu karetek przekazali poszkodowane zespołom ratownictwa medycznego, które przewiozły je do szpitali. Strażacy zabezpieczyli pojazd, miejsce wypadku oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne.

18 stycznia
Mrągowo – alarm fałszywy w dobrej wierze, zadymienie w mieszkaniu.

Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu.

19 stycznia
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu.

Zyndaki – strażacy z JRG Mrągowo i OSP Warpuny prowadzili działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

20 stycznia
Mrągowo – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

Woźnice – OSP Olszewo i Woźnice prowadziły działania związane z pożarem sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

21 stycznia
Stare Sady – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,
Mikołajki – alarm fałszywy z monitoringu obiektu hotelowego,

przekazał bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5