Strażackie podsumowanie: dwa pożary i niegroźna stłuczka

2018-01-15 16:53:22 (ost. akt: 2018-01-15 15:57:41)

Autor zdjęcia: Paweł Dykyj/PSP Mrągowo

W okresie od 8 do 14 stycznia na terenie powiatu mrągowskiego strażacy zanotowali pięć zdarzeń. W minionym tygodniu zdarzyły się w tym 2 pożary, 2 miejscowe zagrożenia i alarm fałszywy. W działaniach brało udział 11 zastępów straży pożarnej w obsadzie 36 strażaków.
8 stycznia
W Mrągowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Wolności i Okulickiego. Nikt z osób jadących pojazdami nie został poszkodowany. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w obydwu pojazdach oraz ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych na jezdni.

10 stycznia
W miejscowości Inulec gm. Mikołajki strażacy z JRG Mrągowo i OSP Mikołajki zostali zadysponowani do pożaru wewnątrz budynku mieszkalnego wykonanego z bali. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na poziomie parteru oraz silne zadymienie na poddaszu budynku. Nie było osób poszkodowanych. Strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych wyposażeni w 2 linie gaśnicze weszli do środka. Po zlokalizowaniu miejsca pożaru rozpoczęto jego gaszenie oraz przewietrzania obiektu przy pomocy wentylatora osiowego. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji obiektu w celu całkowitego dogaszenia zarzewi ognia. Obiekt sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Przyczyny powstania pożaru ustala policja. Działania straży trwały ponad 3 godziny.

W Mrągowie fałszywy alarm z instalacji monitoringu pożarowego obiektu użyteczności publicznej.

11 stycznia
W Probarku gm. Mrągowo strażacy zostali zadysponowani do nieprzytomnego mężczyzny leżącego przy piecu w piwnicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wspólnie z załogą karetki pogotowia strażacy przystąpili do prowadzenia resuscytacji krążeniowo–oddechowej. W międzyczasie przewietrzono pomieszczenie piwniczne przy pomocy wentylatora. Niestety mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić czynności życiowych, lekarz stwierdził zgon. Dochodzenie w sprawie zdarzenia prowadzi policja.

13 styczeń
W Krutyni strażacy z miejscowej OSP ugasili pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

przekazał
bryg. Jarosław Jakubik2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5