Uczniowie i policjanci wyszli z białymi wstążkami do ludzi

2017-12-06 18:08:19(ost. akt: 2017-12-06 18:45:26)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

W środę (6.12) uczniowie z jednej z mrągowskich szkół i lokalni policjanci włączyli się w realizację kampanii „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy Ze względu na Płeć – Biała wstążka”. Korzystając z okazji, że tego dnia wypadał też Dzień Odblasków, przechodnie otrzymali srebrne opaski odblaskowe.
Białe wstążki, które symbolizują przeciwstawienie się przemocy wobec kobiet rozdawali mrągowscy policjanci wspólnie z uczniami z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. W ten sposób mieszkańcy miasta włączyli się w międzynarodową kampanię społeczną na rzecz przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć.

„Biała wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Międzynarodowa akcja ma upamiętniać tragiczne wydarzenia z 1989 r., do których doszło w Montrealu. Wówczas 26-latek, uzbrojony w broń palną wszedł do budynku Ecole Politechnique i zabił 14 studentek.  

— Głównym celem naszych działań było nagłośnienie problemu przemocy wobec kobiet i zaprotestowanie przeciwko temu zjawisku. Zależało nam, by w ramach tej akcji dotrzeć do jak największej liczby osób, by uświadomić im skalę tego problemu i poinformować je o formach dostępnej pomocy — mówi mł. asp. Dorota Kulig z komendy powiatowej w Mrągowie. Dlatego policjantki wraz z uczniami II klasy Technikum Ekonomista realizującymi innowację pedagogiczną „Z myślą o służbie” z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie przeszli ulicami miasta wręczając przechodnim materiały informacyjne na temat przeciwdziałania przemocy oraz symboliczne białe wstążki.  

Źródło: KPP

Obrazek w tresci

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5