Kampania z białą wstążką w klapie

2017-11-23 14:33:02(ost. akt: 2017-11-23 14:38:22)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Kampania Biała Wstążka obejmuje szereg działań promujących zachowania, które mają zapobiegać przemocy wobec kobiet. Na Warmii i Mazurach zainauguruje ją konferencja 27 listopada w CKiT w Mrągowie.
Biała wstążka jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet. Kampania Białej Wstążki to największa międzynarodowa kampania prowadzona w ponad 55 krajach świata. Jej głównym celem jest walka z przemocą wobec kobiet.

W naszym regionie kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet zainauguruje wojewódzka konferencja pn. „Stop przemocy wobec kobiet - jak pomóc skutecznie?”. W programie konferencji, która odbędzie się 27 listopada w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie, zaplanowano panel edukacyjno-dyskusyjny. Jego prelegenci będą mówić m.in. o fazach przemocy w rodzinie w kontekście trudności w pracy z ofiarą przemocy, programie korekcyjnym dla sprawców, czy procedurze Niebieskiej Karty i statystykach jej realizacji.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Instytut Badań i Edukacji Społecznych. Patronat honorowy nad imprezą objął marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, który uhonoruje Kawalerów Białej Wstążki. — Kampania Białej Wstążki ma na celu zwiększenie świadomość społeczeństwa, że przemoc ze względu na płeć stanowi jednocześnie naruszenie praw człowieka — mówi mł. asp. Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie
. Działania te służą również wzmocnieniu lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet oraz budowaniu powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet.

Marek Szymański

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5