Co dalej z muzeum w Mrągowie?

2017-11-06 18:40:45(ost. akt: 2017-11-06 19:18:14)
Quo vadis muzeum?

Quo vadis muzeum?

Autor zdjęcia: Marek Szymański

Zamieszanie wokół mrągowskiego muzeum coraz bardziej przybiera na sile. Głównie za sprawą doniesień medialnych o możliwości zamknięcia placówki. Coraz częściej pojawia się pytanie: co dalej z muzeum w Mrągowie?
Kilka tygodni temu pojawiły się informacje o likwidacji — lub jak to się ładnie teraz mówi — wygaszaniu trzech oddziałów Muzeum Warmii i Mazur. Jak zwalł, tak zwał, ale zamknięciu miałyby podlegać placówki muzealne w Reszlu, Morągu i właśnie w Mrągowie. Jednak Piotr Żuchowski, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, dementuje to, całą sprawę nazywając spekulacjami.

Według starego przysłowia: jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I faktem jest, że budżet Muzeum Warmii i Mazur, które jest nadrzędne do pozostałych placówek w naszym województwie, ma być w przyszłym roku mniejszy. Zapewnienia dyrektora odnośnie trójki z wymienionych oddziałów powinny uspokoić zainteresowanych. Dyrektor MWiM potwierdził jedynie wszczęcie procedury wygaszenia i ewentualnego przeniesienia do Lidzbarka Warmińskiego galerii "Zamek" w Reszlu. Tyle że tamtejsi samorządowcy (póki co) skutecznie zablokowali ten pomysł.

W Mrągowie, według zapewnień dyrektora, taka procedura nie została nawet wprowadzona. Wydawałoby się więc, że nie ma czego bronić. Sprawa jednak nabrała rozgłosu. Burmistrz Otolia Siemieniec na razie nie chce komentować całej sytuacji. We wtorek ma się spotkać z dyrektorem Żuchowskim i być może wówczas wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Wiecej szczegółów w czwartkowym "Kurierze Mragowskim".

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5