Strażackie podsumowanie tygodnia

2017-10-17 08:01:15 (ost. akt: 2017-10-18 10:54:26)
W Faszczach spłonął letniskowy dom z bali.

W Faszczach spłonął letniskowy dom z bali.

Autor zdjęcia: mł. asp. Sebastian Miciński

Pomiędzy 9 a 15 października strażacy z terenu powiatu mrągowskiego zanotowali jeden pożar, sześć miejscowych zagrożeń oraz jeden alarm fałszywy.
W działaniach brało udział 20 zastępów straży pożarnej, ogółem 70 strażaków.

9 października
Warpuny – zabezpieczenie gniazda szerszeni w budynku szkoły podstawowej
Kosewo – samochód osobowy, którym podróżowały trzy osoby w tym dziecko uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione na dalszą obserwacje do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, zabezpieczyli pojazd.

11 października
Polska Wieś – pomoc w wyciągnięciu samochodu z polnej drogi,

12 października
Faszcze – strażacy zostali poinformowani o pożarze drewnianego budynku letniskowego z bali. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że pali się cały budynek. Zastępy podały trzy prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się obiekt, zbudowały zasilanie wodne z hydrantu oraz pobliskiego jeziora. Po przytłumieniu ognia przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych i dogaszania pogorzeliska. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki, Użranki, Wierzbowo.

13 października
Mrągowo – dwa zastępy JRG Mrągowo prowadziły działania po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Jeden z nich został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej kierowcy do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

14 października
Mikołajki – fałszywy alarm z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,
Gązwa – usunięcie powalonego drzewa z drogi powiatowej.

15 października
Karwie – samochód osobowy, którym jechał tylko kierowca uderzył w drzewo. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd oraz oświetlili teren działań. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych usunięto pojazd oraz pozostałości po kolizji.

bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5