Koncert Galowy 23. Festiwalu Kultury Kresowej - galeria zdjęć

2017-08-07 10:48:24(ost. akt: 2017-08-07 12:01:35)

Autor zdjęcia: Monika Mieczaniec

Mrągowo na trzy zamieniło się w stolicę Kresów. 23. Festiwal Kultury Kresowej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy zgromadził gości z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Czech.
Wystawy, kolorowe kiermasze i wieczory autorskie zgromadziły miłośników historii Kresów Wschodnich, wszędzie rozbrzmiewała piękna polszczyzna. Na scenach małego i dużego amfiteatru wystąpiły zespoły folklorystyczne, chóry, kapele i zespoły taneczne z Polski i dawnych Kresów. Nie zabrakło barwnego korowodu ulicami miasta.

Sobotni Koncert Galowy, transmitowany przez Telewizję Polską, zgromadził liczną widownię, która chętnie włączała się w śpiew tradycyjnych utworów, często w ciekawych aranżacjach. Wśród gości z byłych Kresów pojawili się między innymi „Suszanie” z Czech, Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” z Litwy, zespół taneczny „Słoneczko” z Białorusi oraz Kapela „Lwowska Fala”. Gospodarzy reprezentował Zespół Wokalny „Sukces”.

Obejrzyjcie galerię zdjęć z Koncertu Galowego!

mm


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. :) #2303574 | 83.6.*.* 8 sie 2017 13:18

    Fajne:). Byłoby super, gdyby w przyszłym roku udało się Państwu przeprowadzić wywiady z uczestnikami festiwalu...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5