Gala Finałowa II edycji Belcanto - relacja i zdjęcia

2017-07-24 13:05:46 (ost. akt: 2017-07-24 13:49:29)
Belcanto

Belcanto

Autor zdjęcia: Monika Mieczaniec

W ubiegłą sobotę widzowie zasiadający w mrągowskim amfiteatrze uczestniczyli w kolejnej edycji operowego święta. II Mazurski Festiwal Operowy Belcanto skończył się po północy i nie zawiódł nawet najbardziej wymagających miłośników gatunku.
Tak jak w ubiegłym roku, festiwal został zorganizowany z rozmachem i dbałością o każdy szczegół. Wystrój amfiteatru podkreślany przez bardzo dobrze zrealizowane oświetlenie dopełniały piękne stroje wykonawców. Strona wizualna znakomicie uzupełniała odbiór muzyki - wszystkie elementy tworzyły razem niezwykłą kompozycję estetyczną.

Galę Finałową poprowadzili Magdalena Fedor i Jan Połowianiuk. Orkiestra symfoniczna Fundacji Avangart pod dyrekcją Marty Kosielskiej rozpoczęła od „Uwertury do Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego. Następnie wykonano klasyczne utwory operowe, wśród nich fragmenty „Cyganerii” Pucciniego i „Carmen” Bizeta.

Soliści znani już z pierwszej edycji festiwalu: sopranistka Katarzyna Zając – Caban i bas Piotr Wołosz tym razem wystąpili w towarzystwie gości z Brazylii. Publiczności zaprezentowali się mezzosopranistka Luciana Pansa i tenor Sergio Dos Santos. Gościem specjalnym, którego tożsamości nie ujawniono przed koncertem, był znakomicie przyjęty w ubiegłym roku tenor Claudio Rocchi - Włoch, uczeń Luciano Pavarottiego. Również w tym roku widzowie przywitali go entuzjastycznie.

W drugiej części zaprezentowane zostały hity musicalowe i filmowe, wśród nich niezwykłe wykonanie „Belle” z Dzwonnika z Notre Dame. W rolę Esmeraldy wcieliła się zjawiskowa Justyna Zapała, która zaprezentowała niezwykły taniec z płonącymi wachlarzami.

Na koniec na scenie pojawili się młodzi wykonawcy ze Studia Wokalnego Sukces, którzy razem z solistami i orkiestrą wykonali przebój „We Are the World”. Podniosły finał II Mazurskiego Festiwalu Operowego Belcanto przypieczętował jego obecność w kalendarzu mrągowskich imprez. Bez wątpienia za rok możemy spodziewać się kolejnej odsłony tego niezwykłego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z piątkowego koncertu podsumowującego Mistrzowskie Warsztaty Wokalne oraz z sobotniej Gali Finałowej.

Monika Mieczaniec


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5