Projekt Arboretum 2017 w mrągowskim amfiteatrze

2017-07-06 13:00:00(ost. akt: 2017-07-06 13:06:06)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

IV Projekt Arboretum pt. „Jaćwież, Warmia i Mazury” dedykowany jest historii oraz dziedzictwu Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny, odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie 23 lipca 2017 roku o godz. 19.00
Inspiracją twórców są zarówno zaginiona cywilizacja Prusów i Jaćwingów, jak i zachowane relikty XIX wiecznej kultury Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Koncert połączony zostanie z warsztatami tańca ludowego oraz kolejną Potańcówką Ludową, którą w tym roku poprowadzi Janusz Prusinowski Kompania. Wydarzeniu towarzyszyć będzie premiera płyty Projektu Arboretum pt.„Mazurý, Warnijoki, Jadźwięgi, Prūsai”

IV Projekt Arboretum odbędzie się w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie 23 lipca 2017 roku o godz. 19.00. Potrwa do godziny 22.

Projekt realizuje polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz (śpiew), której towarzyszyć będzie Justyna Czerwińska (śpiew) oraz zespół jazzowych i etnicznych instrumentalistów w składzie: Paweł Iwaszkiewicz – flety; Paweł Jabłoński – akordeon i instrumenty klawiszowe; Marcin Riege – instrumenty klawiszowe; Wojtek Hartman - skrzypce; Krzysztof Kowalewski – gitary; Marcin Fidos – bas, kontrabas; Grzegorz Poliszak – perkusja; instrumenty perkusyjne.

W drugiej część koncertu do zespołu Projektu Arboretum dołączy Janusz Prusinowski Kompania w składzie: Janusz Prusinowski – skrzypce, harmonia, cymbały, śpiew; Piotr Piszczatowski – baraban, bębenek, śpiew; Michał Żak – flet drewniany, szałamaja, klarnet, saksofon; Szczepan Pospieszalski - trąbka basy; Piotr Zgorzelski – basy, taniec.

Etniczno-bajkową narrację Projektu Arboretum w tym roku poprowadzi aktor Krzysztof Franieczek

Wstęp bezpłatny.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5