13. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Regionalnego i Kłobuki Fest

2017-07-04 12:47:34(ost. akt: 2017-07-04 13:38:46)

Autor zdjęcia: Katarzyna Banasiak

23 lipca 2017 r. serdecznie zapraszamy na Plac Unii Europejskiej na plenerową imprezę regionalną Kłobuki FEST oraz 13. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Regionalnego
Impreza skierowana jest zarówno do twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę: mieszkańców naszego miasta oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów. Odbędą się warsztaty: garncarstwa, świecownika – wyrabiania świec z prawdziwego wosku pszczelego, witrażownika, wikliniarza, bartnika, prząśniczki - przędzenie na tradycyjnym kołowrotku oraz na różnego rodzaju krosnach tkackich, konkurs na „MAZURSKIE KUCHY” i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur.

Dzień wypełni nam muzyka regionalna i biesiadna.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji będzie Potańcówka ludowa oraz warsztaty tańca tradycyjnego poprowadzone przez Kwartet Prusinowskiego, który w ten niekonwencjonalny sposób zaprosi wszystkich do Amfiteatru nad jezioro Czos gdzie o godz. 19.00 odbędzie się IV edycja koncertu muzyki hybrydowej Projektu Arboretum inspirowana historią, spuścizną kulturową oraz dziedzictwem Warmii, Mazur i zachodniej Suwalszczyzny. Projekt realizuje polsko-kanadyjska wokalistka i kompozytorka Ola Turkiewicz (śpiew), której towarzyszyć będzie Justyna Czerwińska (śpiew) oraz zespół jazzowych instrumentalistów sesyjnych. Narrację poprowadzi aktor Wojciech Malajkat.

Regulamin przeglądu dostępny na stronie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5