Mikołajkowy Kiermasz Przydasiów

2016-11-29 10:41:22(ost. akt: 2016-11-29 18:17:32)

Autor zdjęcia: Grzegorz Gierej

Mieszkańcy ulicy Chopina 7, którzy dali się już poznać jako twórcy Ogrodu Społecznego „3krotka”, zapraszają tym razem na niecodzienne Mikołajki.
Każdy, kto chciałby sprawić prezent sobie samemu i innym, a nie wydawać przy tym pieniędzy, będzie miał okazję do udziału w tak zwanej bezgotówkowej wymianie dóbr. Przydasiem może okazać się wszystko, co tylko można potraktować jako prezent, a więc: odzież, zabawki, książki, pamiątki, sprzęt różnego rodzaju – pod warunkiem, że są to rzeczy niezniszczone i nadające się do użytku. Zasady są proste: przynoszę, co mam, wykładam we wskazanym przez organizatorów miejscu i idę na poszukiwanie przydasiów dla siebie. Nie obowiązuje wymiana jeden za jeden ani wartościowanie dobytku. Oddając dziesięć przydasiów być może wyjdę z jednym, ale będzie to prawdziwy Mikołajkowy prezent, coś nowego, bardziej użytecznego i zupełnie darmowego. To również świetna okazja do pokazania innego wymiaru obdarowywania siebie nawzajem, zwłaszcza dzieciom.

Dodatkowo każdy przybyły uczestnik jest proszony o zapakowanie jednego swojego przydasia w ozdobny papier lub folię i złożenie go do Mikołajowego wora przy wejściu do galerii. Stąd będą losowane prezenty w pierwszej kolejności dla najmłodszych, a potem dla dorosłych – poprzez danie nurka w głąb ogromnego opakowania. Mile widziane będzie również wpisowe w postaci drobnych słodkości, wystawionych do poczęstunku na gigantycznym talerzu.

Z uwagi na zimową aurę na zewnątrz, jak i wewnątrz Galerii organizatorzy zakładają, że impreza przebiegnie dynamicznie. W programie znajdą się także konkursy i zabawy dla dzieci oraz prezentacja filmu promującego inicjatywę powstania Ogrodu Społecznego „3krotka”.

* Kiermasz odbędzie się 3 grudnia o godz. 12, ul. Chopina 7
Zapraszamy!
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5