Pożar domu w Głodowie

2016-11-28 09:23:58 (ost. akt: 2016-11-28 09:39:01)

Autor zdjęcia: st. kpt. Mariusz Kozakiewicz, mł. kpt. Radosław Kusiek

W czwartek, 24 listopada o godzinie 9.02 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informacje o pożarze budynku mieszkalnego w Głodowie (gm. Sorkwity). Na miejsce natychmiast wysłano strażaków.
Zadysponowano 3 zastępy z JRG Mrągowo, OSP Sorkwity i Rybno. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że pali się dach i poddasze budynku mieszkalnego w okolicach komina. Strażacy przy pomocy dwóch prądów wody ugasili pożar, a następnie wykonali prace rozbiórkowe konstrukcji dachu oraz sprawdzenia całości obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji uratowano 2/3 dachu oraz wyposażenie obiektu. Postępowanie w sprawie przyczyny powstania pożaru prowadzi KPP w Mrągowie, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną była nieszczelność przewodu kominowego.

Jeszcze raz przypominamy o obowiązku czyszczenia przewodów kominowych minimum 4 razy w roku przy piecach opalanych paliwem stałym oraz 2 razy w roku przy piecach olejowych i gazowych. Należy pamiętać również o sprawdzeniu jego stanu technicznego oraz szczelności przez uprawnione osoby minimum raz w roku.
mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5