Podsumowanie tygodnia strażackiego: 5 pożarów w powiecie

2016-11-22 09:01:24 (ost. akt: 2016-11-22 09:12:44)

Autor zdjęcia: mł. ogn. Roman Olszyński (KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu straż pożarna zanotowała 10 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 3 miejscowe zagrożenia i 2 alarmy fałszywe, w likwidacji których brało udział 21 zastępów straży pożarnej w obsadzie 73 strażaków.
W minionym tygodniu strażacy interweniowali przy 2 groźnych pożarach. W Choszczewie, gmina Sorkwity, na skutek zapalenia się nagromadzonej sadzy w kominie doszło do jego pęknięcia, a w efekcie paląca sadza wypadła i zapaliły się belki stropowe na poddaszu budynku. Dzięki właściwej reakcji właściciela obiektu, który przy pomocy gaśnicy przytłumił ogień i sprawnie przeprowadzonej akcji przez zastępy JRG Mrągowo, OSP Warpuny i Sorkwity pożar nie rozprzestrzenił się na dalszą część budynku. Strażacy ugasili palącą się sadzę w przewodzie kominowym i palące się belki oraz sprawdzili cały obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej.

Więcej szczęścia miał właściciel budynku w Rybnie, gdzie również paliły się sadze w przewodzie kominowym, ale w tym przypadku nie doszło do rozszszelnienia komina. Strażacy z OSP Rybno ugasili pożar przy pomocy piasku.
Do drugiego groźnego pożaru doszło w Gronowie, gmina Mrągowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana stodoła wraz z garażem. Pożar w pełni rozwinięty zagrażający bezpośrednio przeniesieniem się ognia na budynek mieszkalny. Działania prowadzone przez 3 zastępy JRG Mrągowo, OSP Użranki, Wierzbowo, Wyszembork polegały na podaniu prądu wody w obronie budynku mieszkalnego oraz 2 prądów wody w natarciu na palący się obiekt. Po przytłumieniu płomieni przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania balotów słomy, które znajdowały się wewnątrz.

Strażacy interweniowali również w Mrągowie, gdzie doszło do pożaru pozostawionego bez dozoru garnka na kuchence elektrycznej.
Strażacy prowadzili działania w Sorkwitach, gdzie na drodze krajowej nr 16 doszło do kolizji z udziałem 3 samochodów, Olszewie, gdzie wypompowywano wodę z zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym oraz w Mrągowie - sprawdzano w mieszkaniu czy występuje tlenek węgla.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5