Jarmark św Mikołaja już 10 grudnia!

2016-11-18 09:52:14(ost. akt: 2016-11-30 15:39:51)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza na JARMARK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, który odbędzie się 10 grudnia w godz. 12-16:30 przed CKiT.
Początki jarmarków w Mrągowie sięgają XVI wieku. Prawo do jego organizacji nadał miastu Wielki Mistrz Krzyżacki Albrecht Hohenzollern. Jak wskazują najnowsze badania źródłowe, w roku 1513 Albrecht Hohenzollern przychylił się do prośby mrągowskich mieszczan i przełożył datę jarmarku św. Marcina z 11 listopada na bardziej dogodny termin, na 6 grudnia. Odtąd jarmark ten odbywał się raz w roku i nazywano go Jarmarkiem św. Mikołaja.

Nawiązując do tradycji Jarmarków św. Mikołaja 10 grudnia br. przed Centrum Kultury i Turystyki stanie kiermasz, na którym będzie można zrobić świąteczne zakupy.

Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabraknie ozdób choinkowych, upominków dla najbliższych, oryginalnych stroików, słodkości, domowych przetworów i świątecznych wypieków.
Całości klimatu dopełni program artystyczny, w którym zaprezentują się dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli w programie świątecznym – wystąpią:


Przedszkola: Bajka, Nasze Pociechy, Kubuś
Warsztaty Terapii Zajęciowej
ZS nr 1
ZOS BAZA
Chór z ZS nr 4
ZHP Mrągowo
Kwartet dęty z PSM I st. w Mrągowie


Nasze mikołajkowe święto umilą także KONCERTY:
Orkiestry Dętej Mrongovia
oraz Studia Wolanego sukces


Na zakończenie niespodzianka w postaci – LASEROWEGO POKAZU ŚWIĄTECZNEGO , na który zapraszamy około godz.16:15!

Ponadto będzie można ogrzać się przy świątecznym ognisku oraz upiec i posilić się kiełbaską.


Nie byłoby Jarmarku bez św. Mikołaja, który przybędzie do nas z workiem pełnym słodkości dla najmłodszych. Nie zabraknie także konkursów!


Zapraszamy do udziału w zabawie „Bieg po wypiek”, w której będziemy wybierać najsmaczniejsze ciasto świąteczne. Oceny dokona profesjonalne jury, w skład którego wejdą mrągowscy cukiernicy i św. Mikołaj. Na laureatów czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia w CKiT. Więcej informacji na www.ckit.mragowo.pl.

Tu powietrze pachnieć będzie choinką i cynamonem, a w tle ulicznego gwaru rozbrzmiewać będą kolędy.

CKiT Mrągowo
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5