Impresje Artystyczne ŚPIEWAJĄCE OBRAZY. Koncert Galowy ODWOŁANY!

2016-11-24 15:33:02(ost. akt: 2016-11-27 09:19:01)

Autor zdjęcia: Agata Trafalska

Wizytówką przedsięwzięcia, które nieprzerwanie od 2008 roku odbywa się w Mrągowie, jest różnorodność artystycznych działań w sferze słowa, muzyki i obrazu.
Czy można "wyśpiewać obraz”? Owszem - chociaż brzmi to paradoksalnie, Marek Grechuta udowodnił, że jest to możliwe, tworząc w pełni autorski album „Śpiewające obrazy”, zainspirowany ulubionymi dziełami sztuki. Mrągowskie Impresje zainspirowane dziełem Artysty zapraszają na tegoroczne wydarzenia.


PROGRAM IMPRESJI 2016

26 listopada

13.00 Warsztaty UWOLNIJ MUZYKĘ - Soltan Art. Group
16.00 OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI, wstęp wolny!
20.00 WIDOWISKO – muzyka, lasery, taniec
/Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, Teatr Światła/
Michał Sołtan – Koncert
Wstęp wolny!

27 listopada - KONCERT GALOWY ODWOŁANY

18.00 LAUREACI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki
gość specjalny Masha Qrella
Kortez Trio*

* Z powodu choroby artysty KORTEZA dzisiejszy Koncert Galowy został ODWOŁANY!!!. O nowym terminie koncertu CKiT poinformuje wkrótce.
Bilety zakupione na dzień 27. 11. 2016 r. zachowają swoją ważność.
Ci, którzy zechcą zwrócić bilety, będą mogli to zrobić w kasie CKiT od 28. 11. 2016 (poniedziałek).

Warsztaty UWOLNIJ MUZYKĘ z Soltan Art. Group
Jeśli grasz,śpiewasz, komponujesz - obecność obowiązkowa!
W programie warsztatów m.in. Na czym polega Loop Station? Jak wykorzystać i nagrać naraz wiele instrumentów, by skomponować utwór? Sposoby na proces twórczy i wiele innych, muzycznych ciekawostek! Uczestnicy mogą przynieść na warsztat własne instrumenty. Zajęcia poprowadzi MICHAŁ SOŁTAN - multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! By wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wysłać go mailem na adres: j.polomska@ckit.mragowo.pl lub dostarczyć do CKiT/dział organizacji imprez. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 listopada.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI

Stawiamy na ludzi twórczych, z pasją, którzy chcieliby podzielić się swoją muzyką, a także tchnąć nowego ducha w piosenki Marka Grechuty. To przestrzeń dla solistów i zespołów, profesjonalistów i amatorów niezależnie od uprawianego gatunku muzycznego, którzy prezentują dwie piosenki w języku polskim: jedną autorską (muzyka i/lub tekst), drugą - z repertuaru Marka Grechuty we własnej interpretacji i aranżacji. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Zgłoszenia przyjmujemy do 7 listopada. Regulamin i karta zgłoszenia na stronie www.ckit.mragowo.pl.

WIDOWISKO – muzyka, lasery, taniec / koncert Michała Sołtana

W ramach Impresji, w oczekiwaniu na werdykt Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki, zapraszamy na niezwykłe widowisko, do krainy malowanej światłem, dźwiękiem i ruchem. Wystąpią: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego i Teatr Światła. Wieczór wypełni muzyka MICHAŁA SOŁTANA.
Niektórzy nazywają go „Człowiek Orkiestra”, „Polski Ed Sheeran” czy „Polski Jarle Bernhoft”. To uznani światowi twórcy, którzy kultywują ideę „One Man Band”. Sołtan odnajduje się znakomicie w tym zestawieniu, bo tworzy jak oni – po swojemu, przy użyciu loop station. Przy pomocy wielu instrumentów takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia samodzielnie tworzy akompaniament pod swoje teksty. Wydał dwie płyty z jazzowym zespołem Imagination Quartet, które cieszą się dużym uznaniem. Z projektem koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. W marcu tego roku wydał autorski singiel „Pan Sowa”.

FINAŁOWY KONCERT - KORTEZ

W ramach finałowego wydarzenia wręczone zostaną nagrody LAUREATOM Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki oraz będzie miał miejsce koncert KORTEZA - laureata tegorocznych Fryderyków, jednego z największych wschodzących talentów na naszym rynku muzycznym. Towarzyszyć mu będzie gość specjalny MASHA QRELLA piosenkarka tworząca muzyczną awangardę Berlina (warto dodać, że jej piosenka Destination Vertical trafiła na ścieżkę dźwiękową popularnego serialu Chirurdzy).
"Kortez gra niesamowite koncerty, które na długo pozostają w pamięci. Głos, charyzma i prawda, która bije z jego piosenek to jego siła, która sprawia, że publiczność słucha jak zahipnotyzowana (...). Aż chce się sparafrazować jego słowa i powiedzieć: dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą taką muzykę. Tak prostą, a tak piękną, można rzec wręcz magiczną."
W ramach Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY, zapraszamy na wyjątkowy koncert charyzmatycznego artysty obdarzonego cudownym, głębokim głosem z którego umiejętnie korzysta. Jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Podbił polską scenę muzyczną albumem „Bumerang”, który jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Dziś jego płyta zyskała status Platynowej Płyty, a utwór „Zostań” stał się ogromnym przebojem.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5