Podsumowanie tygodnia strażackiego: zderzenie 3 samochodów osobowych

2016-10-24 12:25:06 (ost. akt: 2016-10-24 12:38:16)

Autor zdjęcia: mł. asp. Sebastian Miciński( KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu straż pożarna zanotowała 9 zdarzeń w tym 3 pożary i 6 miejscowych zagrożeń w likwidacji których brało udział 18 zastępów straży pożarnej w obsadzie 70 strażaków.
17 października
• Ruska Wieś, dowóz wody do studni w gospodarstwie rolnym,

19 października
• Mrągowo - udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej mężczyźnie, który został uderzony drzwiami autobusu,
• Sorkwity – pożar samochodu osobowego na drodze krajowej nr 16; został ugaszony przy pomocy 2 prądów wody,

20 października
• Mrągowo - pożar pozostałości roślinnych w garażu przy budynku mieszkalnym,

21 października
• Burszewo, straż pożarna została poinformowana o zerwanej linii napowietrznej, która spadła na drogę i ogrodzenia posesji, strażacy przybyli na miejsce stwierdzili, że linii znajduje się pod napięciem, została zabezpieczona przed dostępem osób do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.
• Krutyń – samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku wypadku 2 osoby zostały ranne, strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia, przy pomocy sprzętu hydraulicznego usunęli drzwi od strony pasażera umożliwiając dostęp do poszkodowanego i jego wydobycie na nosze, udzielili kwalifikowanej pomocy poszkodowanym, a następnie przekazali przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

22 października

• Warpuny , pożar samochodu dostawczego ugaszono przy pomocy 1 prądu wody,
• Nowe Bagienice – DK 16 zderzenie trzech samochodów osobowych, w wyniku zdarzenia 1 osoba została poszkodowana i przewieziona na dalsza obserwację do szpitala, strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i pomagali w kierowaniu ruchem wahadłowym,

23 października
• DK 59 – 3 km za Mrągowem w kierunku Piecek doszło do dachowania samochodu osobowego, który w wyniku zdarzenia leżał na boku w przydrożnym rowie. Wewnątrz znajdował się zablokowany kierowca. Strażacy ustabilizowali pojazd, a następnie przy pomocy sprzętu hydraulicznego usunęli drzwi i dach pojazdu w celu dotarcia do poszkodowanego, wydobyli go na nosze i przekazali ratownikom Zespołu Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala.

mł. bryg. Jarosław Jakubik

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5