Pierwsza pomoc w Fight Club Mrągowo

2016-10-21 14:08:01 (ost. akt: 2016-10-21 14:10:47)

Autor zdjęcia: Archiwum FC

We wtorek,18 października odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, które zorganizowano we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Mrągowie.
Komendę Państwowej Straży Pożarnej reprezentowali mł. kpt. Kamil Golon oraz mł. asp. Marcin Kordek. Było to kolejne spotkanie w UKS FCM, podczas którego uczestnicy mieli okazję sprawdzić i utrwalić wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy.

Strażacy przedstawili najważniejsze zagadnienia dotyczące głównego tematu oraz opowiedzieli o zagrożeniach związanych z dymem. Pokazali i wytłumaczyli zasady pierwszej pomocy, m.in. opatrywanie ran oraz omówili przykładowe sytuacje w których dochodzi do zagrożenia życia lub zdrowia.

Uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji. Na fantomie prostym ćwiczyli dorośli, natomiast najmłodsi bardzo zaangażowali się w ćwiczenia na fantomie podłączonym do komputera, który wskazywał dokładnie uciśnięcia oraz wdechy. Strażacy uświadomili zebranym, że 80% sytuacji w których przychodzi nam wykonać pierwszą pomoc dotyczy zdarzeń z udziałem naszych najbliższych. Bądźmy czujni i nie bójmy się pomagać!
zn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5