Wyłącz komputer i wyjdź z domu. CKiT Zaprasza!

2016-09-08 13:40:14 (ost. akt: 2016-09-08 13:46:29)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

W CKIT w Mrągowie od września i października ruszają zajęcia skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Grupa teatralna INSANIA
Zapraszamy młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na spotkania Teatru. Grupa powstała w 2013 r. w Pieckach a jej założycielem jest instruktor teatralny Paweł Kisiel. Od września zajęcia będą się odbywały w CKiT.
Grupa skupia młodych pasjonatów teatru, którzy pod opieką reżysera realizują spektakle wg autorskich scenariuszy a także na podstawie literatury. Sposób tworzenia w dużej mierze uwarunkowany jest tematyką młodzieżową. Scenariusze często powstają na podstawie osobistych przeżyć i tekstów młodzieży, a ich wspólne tworzenie daje efekty w postaci bardziej zaangażowanej gry aktorskiej. W swoim dorobku grupa ma kilkanaście inscenizacji i przedstawień autorskich, m.in.: „Insania”, „Historia z Mazur wyjęta”, „Jasełka 2014”, „Historia z Łapą w tle”, „Historia głębokiej treści”, „Zagubieni w czasie”, „Mazurskie chrzciny – historia nosząca nasze imiona”, „Królewna śnieżka, czyli ambaras nie z tej Ziemi” (wyróżnienie podczas przeglądu teatrów „Płośnickie Lato Teatralne”), „Tak przeżywam to”, „Dotknięci słowem” oraz multimedialne widowisko słowno-muzyczno-tanecznego pt. „Inferno Amore”. Młodzież z Insanii nagrała także teledysk do utworu „Moja fujara” zespołu „Łydka Grubasa” oraz wystąpiła w filmach lokalnych twórców jak „Pokolenie” i „List do Ciebie” Lidii Moroz, „Czas krwi” Jana Miklusza w reżyserii Pawła Kisiela. Osoby, które chcą rozwijać talent aktorski, zapraszamy na zajęcia w każdą sobotę od 17 września o godz. 10.00 w sali widowiskowej.

Teatr ŚWIATŁA
Propozycja dla fascynatów sztuki niekonwencjonalnej. Zajęcia pod kierunkiem Justyny Zapały oparte są na nauce szeroko rozumianych technik fireshow i ćwiczeniach rytmiczno – muzycznych, które w przyszłości wykorzystywane będą do tworzenia widowisk. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 11 października (wtorek) o godz.16. 00 w sali widowiskowej.

Breakdance / Breacking Mrągowo

Wszystkich, którzy kochają ten rodzaj tańca będący nieodłącznym elementem kultury hip-hopu zapraszamy na zajęcia od października. Do nauki tego rodzaju tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych zachęcamy w dużej mierze chłopców. Zostań b-boyem lub b-girl, czekamy na Ciebie! Zajęcia prowadzi instruktor breakdance - Robert Grynis.

Mrągowska Scena Tańca Współczesnego

Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 lat na zajęcia grupy, której opiekunem i choreografem jest Marta Szymborska. Uczymy się technik tańca (klasycznego i współczesnego), dajemy upust kreatywności tworząc własne choreografie. Rozwijamy się teatralnie i muzycznie. Powstałe prace prezentujemy publiczności. O naszych osiągnięciach można przeczytać na stronie internetowej CKiT oraz na facebooku. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy w sali baletowej: godz. 15.00 – grupa młodsza (7-12 lat), godz. 16.00 – grupa starsza (powyżej 12 lat). Startujemy 19 września!

Zajęcia plastyczne
Zajęcia adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat, podczas których mogą rozwijać swoje plastyczne pasje a różnorodność propozycji pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie. Celem zajęć jest rozwijanie własnej kreatywności i poznanie nieograniczonych możliwości twórczych, czego efektem są pomysłowe, zaskakujące prace. Zajęcia pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej, odbywają się od października w czwartki w godz. 16.00 - 18.00 w sali plastycznej.

Pracownia MALARSTWA

Młodzieży powyżej 15-lat oraz osobom dorosłym proponujemy udział w warsztatach malarskich pod kierunkiem Doroty Kruszewskiej, podczas których uczestnicy odkryją tajniki pracy z akwarelą, suchą pastelą, akrylem oraz malarstwem olejnym. Odpłatność za zajęcia wynosi 50 zł miesięcznie i jest przeznaczona jest na zakup materiałów. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17.00 - 20.00 w pracowni plastycznej, spotkanie organizacyjne - 3 października o godz. 17.00.

Pracownia WITRAŻU

Osobom dorosłym oraz młodzieży powyżej 15-tgo roku życia polecamy warsztaty WITRAŻU, podczas których zapoznają się z różnymi technikami wykonywania witrażu (metoda Tiffany'ego, witraż tradycyjny, kolaż, witraż trawiony, en grisaille), nauczą się korzystać z gotowych szablonów oraz projektować własne wzory, będą mieli możliwość stworzyć dzieła będące nie tylko niezwykłą ozdobą każdego wnętrza ale pełniące również funkcje przedmiotów codziennego użytku: dekoracje okien, świeczniki, lampiony, biżuterię, serwetniki i wiele innych. Odpłatność za zajęcia wynosi 60 zł i jest przeznaczona na zakup materiałów. Zajęcia w środy w godz. 17.00 - 21.00 w pracowni plastycznej prowadzi Dorota Kruszewska, spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 października o godz. 17.00.

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie, ceramika
Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych: decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych; sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby; filcowanie - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenie włókien wełny; ceramika - tworzenie przedmiotów użytkowych oraz form ozdobnych z gliny. Zajęcia odbywają się od października w każdy wtorek o godz. 17.00 w sali plastycznej (3 godziny). Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września o godz. 17.00.

Studio wokalne SUKCES
Śpiewające dzieci i młodzież w wieku 7 -19 lat zapraszamy na zajęcia Studia Wokalnego SUKCES, które specjalizuje się w nauce śpiewu zespołowego i solowego. Założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu jest Agata Dowhań, doświadczona wokalistka legendarnego zespołu Alibabki. Studio prowadzi systematyczną edukację wokalną, w czasie roku szkolnego, przez stałą 2 osobową kadrę ( Agata Dowhań - wokalistka i Mariusz Garnowski – muzyk, kompozytor, aranżer), oraz w czasie wakacji, warsztaty letnie o profilu teatralnym i tanecznym, z rozszerzoną kadrą instruktorską. Studio przygotowuje młodzież i dzieci do uczestnictwa w konkursach i festiwalach wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, a także do koncertów scenicznych w kraju i zagranicą. Występy zespołu to niezapomniane widowiska wokalno-taneczne złożone z pieśni ludowych we współczesnych aranżacjach i autorskich kompozycji inspirowanych folklorem. Zespół może się poszczycić licznymi nagrodami zdobytymi na ogólnopolskich festiwalach ( Konin, Bydgoszcz, Pabianice, Białystok) oraz występami w programach telewizyjnych. Studio wydało 3 płyty z autorskim materiałem muzycznym w wykonaniu swoich podopiecznych: „Buki moje”, „Jadą goście” i „Kolędujmy wraz” oraz 4 teledyski. Więcej informacji na facebooku (fanpage -stowarzyszenie/ sukces)
Zajęcia odbywają się w CKiT ( sala teatralna), w czwartki w godz. 17.00 – 19.00 i soboty w godz. 11.00 – 13.00.
Zajęcia wokalne w roku szkolnym są nieodpłatne. Zapraszamy serdecznie chętnych do nauki śpiewu i przygody na scenie! Najważniejszym warunkiem przyjęcia do Studia jest posiadanie dobrego słuchu muzycznego. W powyższych terminach przed Wami nasze drzwi stoją otworem! Kontakt - Agata Dowhań Tel. 516 065 345.

Orkiestra Dęta MRONGOVIA
Orkiestra działa od kilku lat przy CKiT, prowadzona przez Andrzeja Regieca. Występy Orkiestry, w skład której wchodzą dzieci, młodzież i dorośli, uświetniają większość miejskich uroczystości. Nabór do orkiestry jest stały. Więcej informacji o działalności orkiestry znajduje się na stronie www.orkiestramrongovia.pl.

Pracownia MUZYCZNA

Pracownia otwarta jest dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją muzyczną pasję. Zapraszamy zespoły z Mrągowa i okolic. Sala wyposażona jest w sprzęt nagłaśniający - wzmacniacze do gitar i zestaw perkusyjny. Próby zespołów odbywają się od poniedziałku do soboty, możliwe są także próby indywidualne. . Zapisy przyjmuje opiekun pracowni - Justyna Zapała na spotkaniu organizacyjnym – 15 września (czwartek) o godz. 16.00 w sali muzycznej.

Chór KAMERTON

Zespół chóralny „Kamerton” to propozycja wspólnego muzykowania skierowana do osób dojrzałych, którzy hołdują zasadzie „piosenka jest dobra na wszystko”. Repertuar tworzą pieśni ludowe, patriotyczne, wojskowe i wiele innych. Na zajęcia, prowadzone przez Justynę Zapałę zapraszamy od 19 października, w poniedziałki i środy o godz. 14.00.

Zapraszamy także na zajęcia rekreacyjne…

AEROBIK

Zajęcia aerobiku wzmacniające kondycję fizyczną, pomagające schudnąć a równocześnie poprawiające samopoczucie poprowadzi Agnieszka Sędłak – instruktorka fitness i fizjoterapeutka. Zajęcia odbywają się od września w sali baletowej w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00, opłata za zajęcia wynosi 70 zł miesięcznie.

Zajęcia profilaktyki bólów kręgosłupa
Zajęcia ruchowe mające na celu profilaktykę bólów kręgosłupa, wzmacniające gorset mięśniowy odpowiedzialny za prawidłową postawę, prowadzone są pod kierunkiem Agnieszki Sędłak i odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.00. Opłata za zajęcia wynosi 70 zł miesięcznie.

ZUMBA Fitness
Zapraszamy na trening polegający na połączeniu aerobiku i elementów tańca takich jak: merengue, salsa, cumbia, reggaeton, hip-hop, samba, soca, mambo, rock'n roll oraz elementy Bollywood i tańca brzucha. ZUMBA to skuteczny, innowacyjny i wprawiający w dobry nastrój trening, przeznaczony dla każdego. Pozwala uwolnić energię, rozładować stres i napięcie, poprawić kondycję i schudnąć. Zajęcia prowadzi (od 13 września) Małgorzata Duszak - licencjonowany instruktor ZUMBA Fitness - we wtorki i piątki o godz. 18.00 w sali baletowej, czas trwania 50 min. Oplata 60 zł miesięcznie, lub za pojedyncze zajęcia - 9 zł.

PILATES
Zapraszamy na nową formę treningu jaką jest Pilates, we wtorki i piątki (od 13 września) o godz. 19.00 w sali baletowej. Ćwiczenia pilates to skuteczny trening całego ciała, który nie obciąża struktur kostno-stawowych. Odłamem Metody Pilates jest Pilates Core, który cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością wśród celebrytów i gwiazd w USA. Ćwiczenia zastosowane w Pilates Core pozwalają na przywrócenie prawidłowych wzorców pracy mięśni oraz zwiększenie koordynacji ruchowo-mięśniowej całego ciała. To więcej niż chwilowe trendy w świecie fitness. Zdrowy kręgosłup, płaski brzuch, smukłe uda - kto by tego nie chciał ? Pilates to bezpieczny system ćwiczeń, który pomoże Ci wyglądać i czuć się najlepiej jak to możliwe, uzyskać mocne, sprężyste i elastyczne mięśnie. Bardziej konwencjonalne ćwiczenia są ograniczone tylko do spalania tkanki tłuszczowej, w efekcie budujemy krótkie i słabe mięśnie, które są narażone na wszelkie uszkodzenia. Pilates działa w inny, lepszy sposób – poprzez zwiększenie mobilności i elastyczności mięśni. Ciało ze zbilansowaną siłą i giętkością jest mniej narażone na kontuzje. Twoje ciało i mięśnie odzyskują równowagę. czego efektem jest zdrowe i piękne ciało. Zajęcia prowadzi Małgorzata Duszak - Instruktor Pilates, Trener Personalny Core. Zajęcia trwają 1,5 godz., oplata miesięczna 80 zł lub 12 zł za jedno wejście.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami zajęć artystycznych i rekreacyjnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Centrum, pod numerem telefonu 89 743 34 53, 89 743 34 65.
Zapisy przyjmują instruktorzy bezpośrednio na zajęciach.
CKIT w Mrągowie

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5