Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2016 zakończone!

2016-08-30 10:51:24 (ost. akt: 2016-08-30 11:14:30)

Autor zdjęcia: Mateusz Kossakowski

W sobotę, 27 sierpnia 2016 roku zakończyły się regaty finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2016 — Hotel Zamek Ryn Cup. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” pożegnało w ten sposób wakacje i zakończyło tegoroczny cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa.
Zawody odbyły się w sprzyjających warunkach atmosferycznych, o zwycięstwie decydowały głównie umiejętności poszczególnych ekip. Do finałowych zmagań awansowało 8 najlepszych sterników z eliminacji (po 4 zawodników z klasyfikacji jachtów kabinowych i otwarto pokładowych).

Regaty odbyły się w systemie przesiadkowym na łodziach Sigma 600 w wersji Club. Ostateczny tryumf przypadł po raz trzeci dla Dariusza Bałdygi, który wraz z Emilem Bałdygą i Julią Bałdygą wygrał 3 z 8 wyścigów finałowych. Walka o zwycięstwo trwała jednak do ostatniego wyścigu. Na drugim miejscu z identycznym dorobkiem punktowym uplasowali się: Marcin Dobrosielski, Klaudia Demska i Jakub i Maciej Ponikowski. Na najniższym stopniu podium stanął debiutant w finale Jakub Malicki, startujący razem z Jerzym Penczonkiem, Pawłem Żelaznym i Kacprem Malickim. Wszystkie załogi znajdujące się na podium dostały dodatkowo nagrodę od sponsora tytularnego — dwudniowy pobyt w Zamku Ryn z wyżywieniem i atrakcjami.


Równolegle o godzinie 12.30 rozpoczął się wyścig długodystansowy. Trasa przebiegała wokół wyspy znajdującej się na jeziorze Czos. Do zawodów mógł zgłosić się każdy. Ostatecznie na start stanęło 6 łódek. Zwyciężył katamaran sterowany przez Jerzego Dymerskiego i Igora Dymerskiego. Na drugim miejscu uplasowali się Tomasz Krzywosz i Mateusz Kozłowski, którzy startowali na nowej, debiutującej łodzi. Trzecie miejsce zajęły: Ilona Niewiadomska i Iga Niewiadomska.

Zakończenie regat odbyło się na scenie mrągowskiego amfiteatru podczas koncertu Folk & Szanty 2016 — Pożegnanie wakacji. Na imprezie zjawiło się dużo sympatyków żeglarstwa i dobrej zabawy. Na początku wystąpili laureaci festiwalu „To mi w duszy gra”. Później znani sympatykom żeglarstwa i szant mrągowskie zespoły: Przemek Maruchacz oraz Szybki Montaż. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej, który rozruszał mrągowską publiczność. After party odbyło się w gościnnej dla żeglarzy restauracji Estrada. To niestety już koniec tegorocznego cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym sezonie!


Wyniki regat:Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5