22. Festiwal Kultury Kresowej - Koncert Galowy

2016-08-06 22:58:01 (ost. akt: 2016-08-07 18:36:09)

Autor zdjęcia: Joanna Turowska

Dziś, 6 sierpnia 2016 w ramach 22. Festiwalu Kultury Kresowej odbył się Koncert Galowy, na którym zaprezentowały się zespoły z Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Polski.
Pięknie się dziś rozpoczął 22. Festiwal Kultury Kresowej. Podobnie jak w latach wcześniejszych ze wszystkich sektorów amfiteatru schodziły zespoły, by spotkać się tuż pod sceną. Wykonawcy, ubrani w przepiękne stroje, wnieśli na scenę chleb i palmy, które przywieźli ze sobą z Kresów. Wrażenie było fantastyczne, widok znakomity. Następnie, kolejno poszczególne zespoły wykonywały repertuar przygotowany specjalnie na Festiwal.

Wszystko, na co czekała widownia, czyli, znakomitą choreografię, piękne stroje i wspaniały donośny śpiew, otrzymała w najlepszym wydaniu. Na scenie nie zabrakło także zespołu z naszej małej ojczyzny, czyli zespołu "Sukces", Agaty Dowhań. Było pięknie, publiczność, mimo kapryśnej pogody, dopisała. Zachwycona koncertem kołysała się i śpiewała w rytm często doskonale znanych melodii i mimo deszczu, wytrwała do końca.

W przerwie, tradycyjnie już, każdy z zespołów otrzymał ufundowane przez sponsorów nagrody.
Galę poprowadzili: Anna Adamowicz, (ciotka Franukowa), Wiktor Szałkiewicz z Grodna i Anna Popek. Koncert rejestrowany był przez Telewizję Polską.

Na Festiwal Kultury Kresowej przyjechali goście z wielu miast Polski, bardzo wielu przybyło też z Kresów i to własnie dzięki nim w Mrągowie już kolejny dzień panuje tak znakomita atmosfera.
Jutro dalsze atrakcje związane z Festiwalem, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy:

7 sierpnia 2016 (niedziela)

10.30
Kościół świętego Wojciecha
Uroczysta msza święta z udziałem zespołów kresowych

11.30 – 15.30
Plac Unii Europejskiej
Koncerty zespołów kresowych, prezentacje rękodzieła i malarstwa, kiermasze

15.30 – 16.00
Korowód ulicami miasta
(od ul. Sobczyńskiego do pl. Jana Pawła II, ul. Królewiecką do UM i promenadą do Amfiteatru nad jeziorem Czos.)

16.00
Amfiteatr nad Jeziorem Czos
KONCERT REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO
Uroczyste zamknięcie 22. Festiwalu Kultury Kresowej

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5