III Projekt Arboretum ponownie przeniesie w świat muzyki hybrydowej

2016-07-06 10:35:34(ost. akt: 2016-07-07 09:38:01)
II Projekt Arboretum w Mrągowie

II Projekt Arboretum w Mrągowie

Autor zdjęcia: Monika Pacek

W niedzielę 17 lipca 2016 roku o godz. 19.00 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie odbędzie się III Projekt Arboretum pt. „Warmia i Mazury”, czyli kolejny koncert muzyki hybrydowej inspirowanej muzyką tradycyjną i dziedzictwem kulturowym polskiej wsi. Koncert poprowadzi pisarka Katarzyna Enerlich.
Nowością tegorocznego Projektu Arboretum są warsztaty tańca ludowego o godz.17.30 oraz Potańcówka Ludowa po koncercie Projekt Arboretum do której porwie kapela Tęgie Chłopy

Twórcą i dyrektorem artystycznym Projektu Arboretum jest pochodząca z Mrągowa Ola Turkiewicz, polsko-kanadyjska wokalistka, kompozytorka i animatorka kultury. Od 7 lat jest ona dyrektorem muzycznym oraz jednym z wykonawców Koncertu Niepodległości w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie Justyna Czerwińska z polsko-ukraińskiego zespołu „Dziczka”, oraz znakomici polscy instrumentaliści sesyjni.

Inspiracją tegorocznego Projektu Arboretum są zapomniane opowieści i zwyczaje ludowe oraz muzyka źródeł, wywodząca się z obszaru Warmii, Mazur zasiedlanych od XVI w. przez osadników z Mazowsza. Repertuar dopełniają kompozycje współczesne inspirowane spuścizną Jaćwingów i Prusów, czyli wczesnośredniowieczną ludnością północno-wschodniej Polski. Te niezwykłe klimaty ukazane będą w nowatorski sposób. Pozornie proste ludowe nuty wkomponowane zostały w hybrydowe aranżacje, sięgające po współczesne środki wyrazu, m.in. jazz, etno, rok alternatywny i progresywny, poezję śpiewaną, muzykę elektroniczną czy klasyczną.

Wykonawcy: Katarzyna Enerlich (narracja), Ola Turkiewicz (kompozycje i śpiew), Justyna Czerwińska (śpiew), Krzysztof Kowalewski (gitara), Marcin Riege (instrumenty klawiszowe), Wojciech Hartman (skrzypce), Paweł Jabłoński (akordeon, instrumenty klawiszowe), Marcin Janiszewski (flety), Marcin „Ritus” Ritter (bas, kontrabas), Grzegorz Poliszak (perkusja) oraz Tomas Celis Sanches (instrumenty perkusyjne). Scenariusz i produkcja Projektu Arboretum - Jacek „Wiejski” Górski

Patronat Honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Wydarzenie zostało przygotowane przez Fundację Dziedzictwa Rzeczpospolitej oraz Urząd Miasta Mrągowo.
Wstęp na Projekt Arboretum jest wolny!

Źródło: MCIT
Obrazek w tresci

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5