Kłobuki Fest już 16 lipca w Mrągowie!

2016-07-05 15:10:08(ost. akt: 2016-07-13 14:20:29)

Autor zdjęcia: organizator

W sobotę 16 lipca 2016 r. serdecznie zapraszamy na Plac Unii Europejskiej na plenerową imprezę regionalną Kłobuki FEST.
Impreza skierowana jest zarówno do twórców reprezentujących różne dziedziny tradycji regionalnych jak i osób odwiedzających imprezę: mieszkańców naszego miasta oraz licznie przebywających na Warmii i Mazurach w sezonie letnim turystów. W ramach wydarzenia będziemy futrować /karmić/ staropolskim jadłem naszych przodków: podpłomykami pieczonymi na specjalnym piecu, ziemniakami podawanymi z masłem lub olejem lnianym na liściu kapusty, staropolskimi goframi, zorganizowany zostanie pokaz tradycyjnego wędzenia szynek i serów zagrodowych.

Odbędą się: warsztaty świecownika – wyrabiania świec z prawdziwego wosku pszczelego, pokaz tłoczenia oleju - możliwość własnoręcznego "bicia" oleju lnianego i rzepakowego, prezentacja sprzętów wyposażenia gospodarstwa chłopskiego połączona z możliwością własnoręcznego ubijania masła w kierzance czy mielenia mąki w drewnianym młynie żarnowym, interaktywne zajęcia „Spotkanie z Mazurskim Gburem”, konkurs na „MAZURSKIE KUCHY” i Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego a w nim konkurs na Pamiątkę z Warmii i Mazur.

Przygrywać będą kapele biesiadne, a koncertowo imprezę zakończą znakomite, żywiołowe zespoły folkowe SŁOWIANY oraz LACHERSI.


P R O G R A M

13.30 12. Wojewódzki Przegląd Rękodzieła Artystycznego
Chór Kamerton
Grupa Biesiadna MUTW
Warmińska Kapela Ludowa „U Rysia”
Zespół „El”

16.00 SŁOWIANY
17.00 Rozstrzygnięcie konkursu MAZURSKIE KUCHY
17.30 SŁOWIANY
18.15 Rozstrzygnięcie Konkursu na Pamiątkę z Warmii i Mazur
18.30 L A C H E R S I


S Ł O W I A N YBarwne osobowości, energiczna muzyka, słowiański duch. To najkrótsze określenie zespołu Słowiany, jednego z najbardziej interesujących zespołów folk-rockowych w Polsce. Ich muzyka to ogromna dawka pozytywnej energii, która przyciąga wszystkich niezależnie od wieku.
Zespół powstał z inicjatywy małżeństwa z Ukrainy, absolwentów Akademii Muzycznej, Oleksandra i Iryny Dracz. Jak sami mówią: „Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy muzyka. Gramy utwory własne i aranżujemy najbardziej znane folkowe piosenki z różnych słowiańskich krajów. „
Skład zespołu tworzą:
Iryna Dracz – wokal
Oleksandr Dracz – akordeon
Piotr Galiński – gitara elektryczna, wokal
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Sławomir Piecuch – kontrabas elektryczny
Samuel Calabuig – bębny


L A C H E R S I
Lachersi to inicjatywa reaktywowania muzyki, którą nasi przodkowie grali, śpiewali, która była w każdym domu, nucono ją pod nosem, która daje mnóstwo radości" - piszą o sobie. W swojej muzyce umiejętnie łączą tradycję z nowoczesnością dzięki czemu trafiają w gusta słuchaczy w każdym wieku. Grają tradycyjne melodie lachowskie ozdobione barwnymi dźwiękami klarnetu we współcześnie brzmiących aranżacjach. Żywiołowość, doskonały kontakt z publicznością, dynamiczne i taneczne utwory dopełnione nastrojowymi balladami to gwarant doskonałej zabawy!
Skład zespołu tworzą:
Tomek Jarosz- wokal
Sylwester Groń- wokal, klarnet, ewi
Maciej Nieć- instrumenty klawiszowe
Kuba Nieć- gitara elektryczna
Paweł Stec- gitara basowa
Grzegorz Strączek- perkusja

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej możliwości promocji i sprzedaży swoich towarów gospodarstwa agroturystyczne, rolników pszczelarzy, piekarzy, wytwórców korzystających z lokalnych surowców w produkcji żywności i potraw, kultywujących tradycje kulinarne i promujących kulinarne dziedzictwo regionu.

Zapraszamy także do udziału w konkursie na „MAZURSKIE KUCHY”
Konkurs adresowany do osób indywidualnych, kół gospodyń wiejskich, promujący tradycyjne, nieco zapomniane regionalne wypieki takie jak m.in.: kuch czyli drożdżówka warmińska, fefernuszki czyli talarki piernikowe, brukowiec mazurski czyli piernik z syropem buraczanym czy sękacz mazurski.

Udział w konkursie należy zgłosić do CKiT (dział organizacji imprez) natomiast konkursowy wypiek należy dostarczyć w sobotę 16 lipca w czasie imprezy Kłobuki Fest do godz. 14.00 razem z kartką zawierającą imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer kontaktowy.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie ok. godz. 17.00. Na autorów najsmaczniejszych wypieków czekać będą atrakcyjne nagrody - sprzęt AGD.

Zachęcamy do spróbowania swoich sił w konkursie.

Więcej informacji w Centrum Kultury i Turystyki oraz na stronie internetowej www.ckit.mragowo.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wino Mrągowo #2021631 | 88.156.*.* 5 lip 2016 16:01

    na czas imprez w Mrągowie powinni wywieść cała patologię ludzie się boją w dzień chodzić po placu unii policji nie ma , ochrona odwraca głowę jak widzi tatuaże piją wina gdzie chcą wstyd na cały świat , pewien Niemiec zanim zjadł pizzę podeszło do niego kilka razy penery i chcieli papierosa albo 1 zł wstyd na cały świat . Kłobuki i patola i Mrągowo

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5