Podsumowanie tygodnia strażackiego: 26 interwencji w powiecie

2016-07-05 12:35:53 (ost. akt: 2016-07-05 12:40:03)

Autor zdjęcia: mł. asp Mariusz Krzyszkowski (KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu strażacy odnotowali ogółem 26 zdarzeń w likwidacji których brało udział 38 zastępów straży pożarnej w obsadzie 144 strażaków.
Strażacy odnotowali 2 pożary w tym trawy, krzaków i śmieci w Szymanowie.
Większość działań kwalifikowanych jako miejscowe zagrożenia miało związek z rozgrywanym na terenie naszego powiatu PZM 73 Rajdem Polski, jednostki zabezpieczały odcinki specjalne oraz strefę tankowania. Mimo że Rajd cieszył się bardzo dużą popularnością i na terenie powiatu pojawiła bardzo duża liczba kibiców, którzy przemieszczali się pomiędzy odcinkami specjalnymi nie zanotowano zdarzeń z tym związanych. Na drogach było bezpiecznie, odnotowano tylko pożar komory silnika w samochodzie osobowym w Mikołajkach.

Poza tym strażacy interweniowali usuwając powalone na drogach drzewa i konary w Mrągowie, Grabówce, Budziskach, Maradkach, Zełwągach. Doszło również do 3 niegroźnych zdarzeń na drogach z udziałem środków transportu. W Bagienicach zderzyły się 2 samochody osobowe, a w Mrągowie na ulicy Kolejowej doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Strażacy brali także udział wspólnie z policjantami w poszukiwaniu zaginionej osoby w okolicach Mrągowa.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5