Nawałnica w powiecie. Podsumowanie tygodnia strażackiego

2016-06-20 13:18:35 (ost. akt: 2016-06-20 13:27:12)

Autor zdjęcia: PSP Mrągowo

Ubiegły tydzień był bardzo pracowity. Zanotowano łącznie 76 zdarzeń a w działaniach brało udział łącznie 319 strażaków. Odnotowano 3 pożary, 70 miejscowych zagrożeń, w tym 63 zdarzenia związane z usuwaniem skutków nawałnicy oraz 3 fałszywe alarmy.
13 czerwca strażacy poinformowani zostali o dwóch osobach które wpadły do wody na terenie jednego z mikołajskich hoteli. Zostali wyciągnięci na pomost przez jednego ze świadków oraz pracownika ochrony. U jednego z nich trzeba było przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, 1 zastęp z OSP Mikołajki, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego i policja.

15 czerwca na trasie Piecki-Mikołajki samochód osobowy Fiat uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżował tylko kierowca. Strażacy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, zabezpieczyli samochód i miejsce zdarzenia. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, 1 zastęp OSP Piecki, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja.

17 czerwca na skutek silnego wiatru został naderwany dach na 1/3 powierzchni. Strażacy opuścili na linach naderwaną część dachu na ziemię i zabezpieczyli odsłoniętą część dachu przy pomocy plandeki. W działaniach brały udział 3 zastępy OSP.

Opracował: mł. kpt. Kamil Golon

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5