Podsumowanie tygodnia straży pożarnej: aż 33 interwencje w powiecie!

2016-06-07 09:17:21 (ost. akt: 2016-06-07 09:34:26)

Autor zdjęcia: mł. kpt. Dariusz Reszka (KP PSP Mrągowo)

Ubiegły tydzień na terenie powiatu obfitował w dużą liczbę zdarzeń. Głównym powodem interwencji straży pożarnej było gwałtowne załamanie pogody i przechodzące nad powiatem burze i silne wiatry. Strażacy odnotowali ogółem 33 zdarzenia w likwidacji których brało łącznie udział 58 zastępów straży pożarnej w obsadzie 214 strażaków.
30 maja strażacy usuwali powalone drzewa z dróg w okolicach Szklarni i Dobrego Lasku, wypompowywali wodę w Babiętach oraz sprawdzali zadymienie na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w Mrągowie.

31 maja strażacy interweniowali przy 13 zdarzeniach; usuwali powalone drzewa i konary z dróg w Mrągowie (3 razy), Zyndakach, Warpunach, Burszewie, Gązwie, Młynowie, Starych Kiełbonkach. Tego samego dnia dwukrotnie wypompowywali wodę z zalanej piwnicy w Zyndakach, prowadzili działania przy wypadku drogowym w Woźnicach, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo oraz gasili szczyt stodoły w którą uderzył piorun w Choszczewie.

1 czerwca usuwano powalone drzewo na drogę w Gizewie, wypompowywano wodę z zalanej piwnicy w Zyndakach, usuwano rozlany olej silnikowy, który wyciekł na skutek uszkodzenia silnika samochodu osobowego w Mrągowie oraz dowieziono wodę do gospodarstwa w Ruskiej Wsi.

2 czerwca strażacy na prośbę policji otwierali drzwi do mieszkania w Pieckach, po wejściu stwierdzono, że mieszkająca tam kobieta nie żyje. Tego samego dnia usuwano również powalone drzewo na drogę w okolicach Góry Czterech Wiatrów.

3 czerwca strażacy interweniowali przy kolizji w Woźnicach, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo, na szczęście nie było osób poszkodowanych. Tego samego dnia prowadzono działania po alarmie z monitoringu pożarowego w garażu oraz pomagano usunąć rojące się pszczoły. O godzinie 14.57 zastępy JRG Mrągowo wyjechały do wypadku drogowego w miejscowości Krzywe. Po przybyciu okazało się, że mężczyzna jadący motorowerem uderzył w ogrodzenia. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu i przekazali go przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu lekarz stwierdził konieczność przetransportowania poszkodowanego do Szpitala w Olsztynie przy pomocy śmigłowca. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli teren do lądowania, a następnie pomogli w przeniesieniu poszkodowanego do śmigłowca LPR.

4 czerwca usuwano pochylone drzewo nad drogą w Młynowie, zabezpieczono teren przy drzewie na którym osiadł rój pszczół do czasu przyjazdu pszczelarza. Zastępy JRG Mrągowo i OSP Grabowo prowadziły działania na drodze nr 16 w okolicach Marcinkowa, gdzie doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w transporterze opancerzonym kolumny wojskowej. Tego samego dnia strażacy prowadzili działania przy pożarze w piwnicy budynku wielorodzinnego w Mrągowie.

5 czerwca strażacy interweniowali przy dwóch wypadkach. W miejscowości Dobry Lasek dachował samochód osobowy, którym podróżowały 4 osoby. Na szczęście odniosły tylko niegroźne obrażenia. Strażacy udzielili pierwszej pomocy, zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia. Tego samego dnia w Zełwągach wypadkowi uległ motocyklista. W tym przypadku strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i pomagali policji w kierowaniu ruchem wahadłowym do czasu usunięcia skutków wypadku.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. matiis #2006894 | 83.24.*.* 8 cze 2016 09:37

    lub interwencja co miesiąc na ul wojska polskiego co ciągle się coś u nich pali :)

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5