Kulturalny kwiecień na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Mrągowie

2016-05-16 19:37:15(ost. akt: 2016-05-16 21:04:53)

Autor zdjęcia: WTZ w Mrągowie

Udział w przedstawieniu pt. „Wilk i Zając”

7 kwietnia 2016 r. gościliśmy na Warsztatach Terapii Zajęciowej Studio Teatralne „ART - RE”. Aktorzy przedstawili spektakl teatralny pt. „Wilk i Zając”. W przedstawieniu wykorzystano postaci Wilka i Zająca ze znanego i popularnego rosyjskiego filmu animowanego „Nu, pagadi” („Ja ci pokażę”) Wieczesława Kotionoczkina.
W trzech zabawnych epizodach Zając, w roli właściciela restauracji, dentysty i policjanta, spotyka się z Wilkiem.
Pełen komicznych sytuacji i humoru słownego spektakl rozśmiesza, a zarazem uczy widzów odpowiednich zachowań w konkretnych sytuacjach życiowych.
Spektakl wywołał w nas same pozytywne i radosne emocje, gra aktorów była świetna, scenografia piękna i kolorowa, a stroje i muzyka pozostawiły w nas niezapomniane wrażenia.

70 rocznica ZNP na Warmii i Mazurach

Grupa uczestników WTZ w Mrągowie wybrała się w środę, 20 kwietnia do Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie na wystawę poświęconą 110. rocznicy powstania ZNP w Polsce i 70 lat jej istnienia na Warmii i Mazurach.
Wystawa dotyczyła w szczególności początków szkolnictwa w powiecie mrągowskim. Ziemie odzyskane to tereny dawnych Prus Wschodnich i po II Wojnie Światowej w 1945-1946 r. trzeba było zakładać polskie szkoły od początku. Wystawę zaprezentowała nam pani Jolanta Hellis.
Opowiedziała o powstawaniu i organizacji szkolnictwa w powiecie, np. szkoły numer 1 w Mrągowie, w Szestnie, w Bożym, w Marcinkowie i Rybnie. Pokazała nam pierwsze elementarze do nauki czytania i przybory do pisania oraz fartuszki szkolne, jakie kiedyś nosili uczniowie. Mogliśmy obejrzeć albumy szkolne z różnych szkół naszego powiatu.
Można wspomnieć, że 1 października 2015 r. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody 110. rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP).


Zwiedzanie Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie

12.04.2016 r. uczestnicy WTZ wraz z terapeutami wybrali się do Muzeum Warmii i Mazur w Mrągowie. Zwiedziliśmy wszystkie wystawy jakie były prezentowane w tym czasie. Oto według mnie najciekawsze z nich:

Wystawa „Mrągowo w fotografii 1945-1980” edycja II. Na tej wystawie zobaczyliśmy zdjęcia Mrągowa od 1945 r. do 1980 r. i prześledziliśmy zmiany, które zaszły od tamtego momentu.

Wystawa umysł i technika. Zaprezentowano nam rozwój techniki po 1945 r. Mogliśmy zobaczyć dawniej używane sprzęty gospodarstwa domowego np. pralkę, lodówkę i telewizor, a także przedmioty użyteczności publicznej np. centralę telefoniczną i telegraf.

Okolice Mrągowa w pradziejach - wystawa stała. Na kolejnej wystawie zobaczyliśmy artefakty z powiatu mrągowskiego i Mrągowa z okresu od 10 tys. lat p.n.e. do wczesnego średniowiecza. Zabytki zgromadzone na niej prezentują poszczególne etapy rozwoju społeczno-gospodarczego ludności zamieszkującej te tereny.

Wystawa: "Świat zwierząt Pojezierza Mazurskiego" - wystawa stała. Na wystawie poświęconej przyrodzie i zwierzętom Pojezierza Mazurskiego dowiedzieliśmy się, jak bardzo nasza okolica bogata jest w różne gatunki zwierząt np. wilki, bociany białe, bobry, orły bieliki i wydry. Każdy okaz był szczegółowo opisany i realistycznie przedstawiony w dokładnej skali i formie.
Uważam, że opisane wystawy były najciekawsze, ponieważ interesuje mnie historia miasta i okolic.

Artur Cześnin


Czytaj e-wydanie





Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska



2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B