Podsumowanie tygodnia strażackiego: 17 interwencji w powiecie

2016-05-04 11:20:30 (ost. akt: 2016-05-04 11:27:04)

Autor zdjęcia: asp. Sebastian Miciński ( KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego strażacy interweniowali łącznie 17 razy. W działaniach brały łącznie udział 23 zastępy straży pożarnej w obsadzie 93 strażaków.
6 razy wyjeżdżali do pożarów, gasili 3 pożary traw w Mrągowie na ulicy Rynkowej, Mikołajkach i Dybowie, pozostawione bez dozoru ognisko oraz śmieci w śmietniku w Mrągowie. Zanotowano również kolejny pożar przenośnej toalety w Mrągowie na ulicy Wojska Polskiego.

11 razy strażacy interweniowali przy miejscowych zagrożeniach. 2 razy usuwano z dróg rozlane płyny eksploatacyjne po kolizjach, pochylone drzewa stwarzające zagrożenie w Tałtach i Budziskach. 3 razy podejmowano interwencje w budynkach mieszkalnych. W Mikołajkach sprawdzono zadymienie w mieszkaniu, Mrągowie obecność wycieku gazu w piwnicy, a w Rydwągach wypompowywano wodę z zalanej piwnicy. Strażacy z OSP Mikołajki dwukrotnie zabezpieczali regaty na jeziorze Tałty.

25 kwietnia zastępy JRG Mrągowo i OSP Piecki brały udział w działaniach związanych z potrąceniem pieszej w Pieckach. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, a następnie przygotowali lądowisko na przyjęcie śmigłowca LPR i pomogli w transporcie poszkodowanej do śmigłowca.

We wszystkich 17 akcjach na terenie powiatu w ubiegłym tygodniu brały łącznie udział 23 zastępy straży pożarnej w obsadzie 93 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5