Grono mrągowskich maratończyków powiększa się

2016-04-26 08:45:10 (ost. akt: 2016-04-26 09:42:36)

Autor zdjęcia: Klub Biegacza Mrągowo

Członkowie Klubu Biegacza Mrągowo to specjaliści od biegów długodystansowych. Kolejni członkowie z powodzeniem podjęli wyzwanie, jakim jest przekroczenie mety maratonu.

Dwa ostatnie weekendy minęły naszym zawodnikom na startach w biegach długodystansowych.
Na pierwszy z nich 17 kwietnia 2016 pojechała nasza maratońska reprezentacja w składzie: Tadeusz Barszczewski, Jan Majewski i Stanisław Zapadka. Wzięli udział w DOZ Maratonie ŁÓDŹ. Nasi zawodnicy wzięli udział po raz pierwszy w tej imprezie. Maraton w Łodzi z roku na rok się rozrasta i jest godny polecenia. Tadeusz Barszczewski, którego forma biegowa zachwyca ze startu na start, tym razem wybiegał swoją nową „życiówkę” pokonując 42,195 km z czasem 3.05.04. Stanisław Zapadka i Jan Majewski również pokonali królewski dystans z bardzo dobrymi wynikami, choć tego dnia pogoda nie rozpieszczała. Wysoka temperatura i duża wilgotność to dla biegaczy naprawdę trudne warunki.
Tego samego dnia w półmaratonach wystartowali Łukasz Jędrzejczyk, który na bardzo wymagającej trasie w Łomży osiągnął czas 1.29.54 oraz Małgorzata Stasiłowicz, która w Poznaniu wbiegła na metę z czasem 1.58.04.

24 kwietnia 2016 odbył się IV Orlen Warsow Maraton – „Narodowe Święto Biegania”. Piszę o tym maratonie z wielkim sentymentem, ponieważ trzy lata temu tam debiutowałam w roli maratonki. Tym razem grono mrągowskich maratończyków powiększyło się o piękny debiut Ani Traszkuć (czas: 4.20.59) i Liwii Jarosińskiej (czas 4.53.18). Dziewczyny przygotowując się przez cały sezon zimowy mają w nogach setki wybieganych kilometrów, dzięki czemu przebiegły maraton bez kryzysów spełniając swoje biegowe marzenie. Do rywalizacji na dystansie maratonu wystartowali również: Justyna Bogusz (czas 4.03.58), która poprawiła swój czas od zeszłorocznego startu prawie o 17 minut! Zbigniew Łuński (czas:3.52.31), Marek Długosz (czas:3.17.28). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jan Majewski, prawie 70-letni biegacz, którego forma biegowa niezmiennie zachwyca . Dwa maratony tydzień po tygodniu przebiegł z czasem: Łódź - 3.39.32, Warszawa - 3.33.39. Takich wyników i formy może mu pozazdrościć niejeden dużo młodszy biegacz. Narodowe Święto Biegania to nie tylko maraton, ale szereg imprez towarzyszących. Organizatorzy zrobili wszystko, aby każdy dla siebie znalazł odpowiedni dystans. W sobotę 16 kwietnia odbył się Charytatywny Bieg na dystansie ok. 2km, a w niedzielę wraz z maratonem ruszył bieg na 10 km. W obu tych biegach nie zabrakło naszych klubowiczów.

Czwartą edycję Orlen Warsow Maraton wygrał Polak, Artur Kozłowski z czasem 2.11.56, drugi był Henryk Szost z wynikiem 2.12.40 i obaj wybiegali minimum na Igrzyska w Rio. Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła Kumeshi Sichala (Etiopia) 2:28.43 , najszybsza Polka Angelika Mach 2:37.13 zajęła 6 miejsce.
Iwona Szynkowska, Klub Biegacza Mrągowo

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5