Podsumowanie tygodnia strażackiego

2016-04-18 14:33:01 (ost. akt: 2016-04-18 14:59:41)

Autor zdjęcia: sekc. Roman Ciechanowicz (KP PSP Mrągowo)

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego straż pożarna brała udział w gaszeniu 8 pożarów. Łącznie we wszystkich działaniach na terenie powiatu w brało udział 25 zastępów straży pożarnej w obsadzie 96 strażaków.
2 razy paliły się trawy na nieużytkach w Olszewie i Grabówce oraz poszycie w lesie w okolicach Kozarka Wielkiego. Strażacy gasili również pożar plastikowej toalety przenośnej w Mrągowie stojącej na ulicy Wojska Polskiego, sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego w Marcinkowie oraz pozostawionego bez dozoru ogniska w Mrągowie.

Do najgroźniejszego pożaru doszło 15 kwietnia w miejscowości Lelek gmina Mikołajki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych stwierdzono, że pożarem objęta jest część budynku gospodarczego o wymiarach 15x5x5 m.
— Strażacy podali 3 prądy wody w natarciu na palący się obiekt oraz 1 w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do prowadzenia prac rozbiórkowych oraz przerzucania drewna opałowego znajdującego się w budynku w celu dogaszenia. Działania trwające ponad 6 godzin prowadziły zastępy JRG Mrągowo, OSP Mikołajki, Olszewo i Wożnice — informuje mł. bryg. Jarosław Jakubik, zastępca komendanta Powiatowej PSP w Mrągowie.

W ubiegłym tygodniu strażacy brali również udział w działaniach przy 4 miejscowych zagrożeniach. W Mrągowie usuwano rozlane płyny eksploatacyjne po kolizji pojazdów na ulicy Wojska Polskiego, drewno leżące na obwodnicy Mrągowa oraz sprawdzali czy nie doszło do wycieku gazu w jednym z budynków wielorodzinnych w Mrągowie.

Do najgroźniejszego zdarzenia doszło w Mikołajkach na ulicy Ełckiej, gdzie ciągnik siodłowy z naczepą przewożącą masę bitumiczną leżał na boku w przydrożnym rowie. Z naczepy wysypała się część asfaltu, który leży częściowo na posesji budynku. Rozszczelniony jest układ hydrauliczny z którego wycieka olej hydrauliczny naczepy oraz zbiornik paliwa z którego wycieka olej napędowy. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych, a następnie przepompowali olej napędowy ze zbiornika pojazdu po zastępczych zbiorników. Zestaw został postawiony na koła przy pomocy 3 koparek zadysponowanych przez właściciela pojazdu. Ciężarówka została odholowana na boczna drogę, a służby drogowe przystąpiły do naprawy uszkodzeń. Utrudnienia na drodze krajowej nr 16 spowodowane usuwaniem skutków wypadku trwały ponad 6 godzin. W działaniach uczestniczył zastępy JRG Mrągowo i OSP Mikołajki

We wszystkich działaniach na terenie powiatu w ubiegłym tygodniu brało łącznie udział 25 zastępów straży pożarnej w obsadzie 96 strażaków.
mł. bryg. Jarosław Jakubik
Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5