Cała Polska Czyta Dzieciom - niezwykła odsłona akcji w Mrągowie

2016-03-31 14:25:19(ost. akt: 2016-03-31 15:08:48)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Dzieci wprost nie mogły się nadziwić dzisiejszym występom w CKiT. Najpierw w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odczytano bajki Jana Brzechwy i Małgorzaty Strzałkowskiej, następnie przedstawiono piękną inscenizację Bajki o rybaku i złotej rybce.
Spotkanie z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom" odbyło się dziś pod hasłem "Czytający rodzice". Przedsięwzięcie jak co roku zorganizował Odział dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Mrągowie we współpracy z grupą artystyczną "Nasz Dom" z Domu Dziennego Pobytu.

W pierwszej części dzisiejszej akcji Marta Szymborska, Justyna Połomska oraz Robert Wróbel odczytali dla dzieci z mrągowskich przedszkoli utwory Jana Brzechwy i Małgorzaty Strzałkowskiej.

Druga część spotkania należała do grupy "Nasz Dom" pod kierunkiem Anny Sokołowskiej. Panie przygotowały dla dzieci przepiękną inscenizację utworu Aleksandra Puszkina "Bajka o rybaku i złotej rybce". Maluchy wprost nie mogły usiedzieć na miejscach były tak zafascynowane tym, co działo się na scenie. Wszystkie wychylały się z miejsc, by jak najlepiej widzieć przedstawienie. Gdy rybak poprosił je o pomoc w przywołaniu złotej rybki rozległy się wołania wszystkich dzieci: "Rybko, rybko! Chodź do nas". Dzieci były zauroczone.

— Przedstawiliśmy bajkę o rybaku i złotej rybce, by pokazać dzieciom, że tak jak szybko można zyskać bogactwo, można je też utracić. Chciwość nie popłaca, a prawdziwą wartością nie są rzeczy materialne — mówiła Anna Sokołowska, instruktor terapii zajęciowej i prowadząca grupę "Nasz Dom".

Akcja "Polska Czyta Dzieciom" trwa od 20 lat i od początku swoimi występami wspiera ją grupa z Domu Dziennego Pobytu. Warto podkreślić, wszystkie stroje i scenografię panie z "Naszego Domu" przygotowują same.

— W ramach akcji dzieci z mrągowskich przedszkoli przychodzą do biblioteki, by wypożyczać, wymieniać się i czytać książki. Dwa razy w roku organizujemy przedstawienia z głośnym czytaniem i inscenizacją artystyczną. Podczas dzisiejszego spotkania bajki czytali rodzice, w poprzednich latach gościliśmy już burmistrz Mrągowa, dyrektora MOPS-u, strażaków, czy policjantów — mówi Irena Grochla z Oddziału dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. — Spotkania to doskonała okazja, by dzieci integrowały się z seniorami.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5