I Mrągowskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

2016-02-26 14:29:05 (ost. akt: 2016-02-26 14:51:57)

Autor zdjęcia: Monika Pacek

Kim chcesz zostać jak dorośniesz? Strażakiem, policjantem, nauczycielką... Odpowiedź jest prosta, gdy ma się kilka lat. Sytuacja komplikuje się wraz z wiekiem i kiedy mamy wybrać swoją drogę edukacji nie zawsze wiemy w którą stronę powinniśmy się udać. I Mrągowskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych miały pomóc młodzieży w wybraniu tej właściwej.
W piątek, 26 lutego w hali widowiskowo-sportowej odbyły się I Mrągowskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych na których swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły z powiatu. Spotkanie ma pomóc gimnazjalistom podjąć bardzo trudną decyzję, jaką jest wybór szkoły średniej, a która może mieć wpływ na całe ich dorosłe życie.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferują poszczególne szkoły. Mogli porozmawiać z ich wychowankami, z dyrekcją, nauczycielami, a nawet absolwentami. To niepowtarzalna okazja, by zdobyć cenne informacje o placówkach i dokonać świadomej decyzji.

— Wielu uczniów nadal nie wie jaką szkołę wybrać — mówi Agnieszka Pytel, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie. — Targi są możliwością, by przybliżyć im ofertę i charakter szkół, a tym samym pomóc w odpowiednim wyborze. Najważniejsze, żeby uczniowie kierowali się podczas wybierania przyszłej szkoły swoimi umiejętnościami i predyspozycjami.

Podczas targów zaprezentowały się: ZOS Baza, ZSZ w Mrągowie, I LO w Mrągowie, ZS nr 2 w Mrągowie, Bursa Międzyszkolna, Społeczne Liceum w Mikołajkach oraz Mrągowskie Centrum Kształcenia.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Joanna Turowska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5